türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Bilecik Otobüs Firmaları

Bilecik Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Bilecik otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Bilecik Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Bilecik Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bilecik Otobüs Bileti

Bilecik Otobüs Firmaları Telefon Numaları

 
Bilecik Otogar

Bilecik

Türkiye’nin en küçük illerinden birisi olan Bilecik 4.307 kilometrekarelik yüzölçümüne sahiptir. Konumu itibariyle bölgenin Anadolu’ya açılan kapısı niteliğindeki Bilecik, Marmara Bölgesinin güneydoğusunda yer almaktadır. Kuzeyinde Sakarya, güneyinde Kütahya, batısında Bursa ve doğusunda Bolu ile Eskişehir ile komşudur. Antik Çağ’dan günümüze birçok uygarlığın tarihi kalıntılarını taşıyan Bilecik’i ister kendi aracınızla isterseniz online otobüs bileti alarak gezebilirsiniz.

Bilecik Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Bilecik Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Bilecik Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Bilecik Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Bilecik Otogar Adresi: İstiklal Mah. Ertuğrul Gazi 1. Sok. Merkez/BİLECİK

Bilecik Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0228 -
Faks: 0228 -
E-Posta: -

Bilecik Otobüs Firmaları Bilgileri

Bilecik Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Bilecik Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Bilecik Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Bilecik Otobüs Bileti

Diğer illerden Bilecik'e veya Bilecik'ten diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Bilecik Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Bilecik’te Gezilecek Yerler

Tarihteki ilk isimleri Agrilion ve Belekome olarak geçen Bilecik sınırları içerisinde Osmanlı Devleti’nin temellerinin atıldığı Söğüt bölgesi yer almaktadır. Ayrıca İnönü Savaşları’nın da gerçekleştiği Bozüyük ilçesinin bulunduğu şehir tarihi mirasları ve doğal güzellikleriyle misafirlerini ağırlamaktadır. Sakarya Nehri’ne kıyısı bulunması nedeniyle gelişmekte olan turizm şehri olan Bilecik gezilecek birçok mirasa ev sahipliği yapmaktadır. Bilecik’te mutlaka gezmeniz gereken yerler şu şekildedir;
Söğüt Müzesi
İnönü Şehitliği
Ertuğrul Gazi Türbesi
Dursun Fakih Türbesi
Şeyh Edebali Türbesi
Kaymakam Çeşmesi
Kınık Şelalesi
Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı
Bilecik Müzesi
Türbin Mesire Yeri
Metristepe Zafer Anıtı
Çelebi Sultan Mehmet Camii
Orhan Gazi Camii
Merdivenli Kaya
Kömürsu Yaylası

Bilecik’te Ne Yenir?

Türkiye’de tahıl üretiminde birinci sırada yer alan Bilecik’te yemek kültürü de yetişen ürünler yönünde gelişmiştir. Ancak şehirde en çok tercih edilen ve mutlaka denemeniz gereken lezzetler dağ eriği ekşili kesme çorbası, bıldırcın kebabı, nohutlu mantı ve büzme tatlısıdır. Bunların yanı sıra farklı lezzetler arayışındaysanız, ovmaç çorbası, mercimekli mantı, keklik kebabı güveç, piruhi, samsı, pancar pekmezi, kıtırcı helvası, Karacaoğlu helvası ve cevizli üzüm sucuğu deneyebilirsiniz.

Bilecik’te Nerede Kalınır?

Bilecik’in tüm ilçelerinde her bütçeye uygun konaklama yerleri bulunmaktadır. Sunulan imkanlara ve bulunduğu konuma göre değişiklik gösteren Bilecik otellerinde her aile rahatlıkla konaklayabilmektedir. Tarihi şehir manzarasına sahip otellerde konaklayarak Bilecik şehrinin bir başka yüzünü görebilirsiniz. Buna göre Bilecik’te konaklayabileceğiniz bazı otel önerileri bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra şehirde birçok kurumun misafirhanesi bulunmaktadır. Siz de Bilecik’i ziyaret ederek tarihi miraslarımızı gözlemleyebilir ve unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Türkiye’nin hemen her köşesinden şehirlerarası otobüslerle ulaşım sağlayabileceğiniz Bilecik’e otobüs bileti alarak gidip gelebilirsiniz.

Bilecik Gezi Rehberi

Bilecik otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Bilecik'e ulaşım nasıl yapılır? Bilecik'in gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Bilecik'e özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Bilecik Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.