türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Online Otobüs Bileti Al

 
 
 

Otobüs Firmaları

En Seçkin Otobüs Firmaları

Sıfır Komisyon

Komisyon ve Ek ücret yok.

Güvenli Ödeme

3D Secure güvenli ödeme.

Ücretsiz İade

Anında Para İadesi

Şehirlere Göre Ucuz Otobüs Bileti Fiyatları

 
Otobüs Bileti Satış

Otobüs Yolcuğu ve Online Otobüs Bileti;

Türkiye Otobüs Firmalarının otobüs biletilerini online nasıl satın alırız? Hangi firmanın biletine nasıl ulaşırız?

Karayollarında uzun mesafeli şehirler arası seyahat etmek için güvenli ve ekonomik bir yol otobüs yolculuğudur. Eğer vatani görev için askere gidiyorsanız, iş için veya tatile gitmek için veya üniversiteye gidiyor veya geri dönüyor iseniz, ailenizi ve arkadaşlarınızı ziyaret edecekseniz, ya da sadece yeni bir yerler görmek, keşfetmek istiyorsanız, güzel ve konforlu bir otobüs yolculuğu ile bunu yapabilirsiniz.

Amacı ne olursa olsun bu seyahati planlarken nerede olduğunuz hiç önemli değil, otogara gitmeden, o kargaşayı yaşamadan, masa başından, koltuğunuza rahatça kaykılarak tabletinizden veya cep telefonunuzdan otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.

Bu işlemi yaparken de firmaları, sundukları hizmetleri, otobüsün oturma düzenini, otobüs hareket saatlerini, güzergahlarını ve fiyatlarını karşılaştırarak seçme imkanına sahip olursunuz.

Otobüs Bileti İptal Şartları:

Otobüs biletinizi ister fiziki, isterseniz online satın alın, satın aldığınız firma veya son işlemi yaptığınız online platformdan iptal ve iade şartlarını tam olarak öğreniniz. Aşağıdaki yönetmelikte belirtilen süreler dışında iptal saatleri firmalar nezdinde müşteri lehine dönük farklılıklar göstermektedir. Bu iptal ve iade şartlarını baştan öğrenmeniz mağdur olmanızı önleyecektir.

Aşağıda yer alan Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nin Madde:39/9 da bilet iptali için şunu söylenmektedir.

Taşıma sözleşmesi

MADDE 39

(9) Yetki belgesi sahipleri, otobüs hareket saatinin 24 saat öncesine kadar yapılacak müracaatlarda, bilet ücretinin tamamını iade etmek, otobüs hareket saatinden 12 saat öncesine kadar yapılacak müracaatlarda ise 6 ay geçerli açık bilet düzenlemek zorundadırlar.


Online satın alınan biletlerin (şubeden veya otogardan çıktısı alınmadığı takdirde) online iptalleri, firmaların kendi uygulamalarına bağlı olarak, otobüs hareket saatine belli bir süre kalana kadar yapılabilmektedir. Bu zaman 1 ila 5 saate kadar değişebilmektedir.

Bazı firmalar online satın alınan otobüs biletlerinin iptali için çağrı merkezi başvurularını kabul etmektedir. Aracın hareket saatinden sonra işlem yapılmayacağını hiç bir hakkınız kalmadığını lütfen unutmayınız.

Otogarlar ve Otobüs Bileti Fiziki Satış Noktaları;

Yapmak istediğiniz uzun veya kısa mesafeli şehirlerarası otobüs yolculuğu için otobüs bileti satın almasını fiziki olarak yapabilirsiniz. Bunun için yaşadığınız yerde bulunan otogara, otobüs firmalarının bazı yerlerde kurulmuş özel terminallerine veya genellikle büyük şehirlerde belli başlı semtlerde faaliyet gösteren otobüs bileti satış yazıhanelerine gidip otobüs bileti satın alırsınız. Otobüs bileti satış ofislerinden şehiriçi servis bilgilerini ve saatlerini öğrenebilirsiniz. Yolculuğa başlarken ücretsiz şehiriçi servis kullanmanız size avantaj sağlayacaktır.

Dilerseniz web sitemizde yayınlanan otobüs firmalarının otogarlarda veya semtlerde yer alan otobüs bilet satış yazıhaneleri telefonlarını kullanarak rezervasyon yaptırabilir, otobüs bileti fiyatları, otobüs sefer ve saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Telefonla rezervasyon yaptırdığınız zaman fiziki bileti almak için hareket saatinden ne kadar süre önce otogarda/yazıhanede olmanız gerektiğini öğrenip, rezervasyonunuzun iptal olmaması için size bildirilen bu saate uyunuz.

Ucuz Otobüs Bileti >>

 
Otobüs Bileti Satış

Türkiye Otobüs Firmaları, Otobüs Bileti, Otobüs Seferleri