türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Sakarya (Adapazarı) Otobüs Firmaları

Sakarya Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Sakarya otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Sakarya Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Sakarya Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Sakarya Adapazarı Otobüs Bileti

Sakarya Adapazarı Otobüs Firmaları Telefon Numaraları


Sakarya Turistik İlçesi

Karasu Otobüs Bileti >>

 
Sakarya Otogar

Sakarya

Sakarya ili Marmara Bölgesi'nin Çatalca- Kocaeli bölümünde yer alan bir şehirdir. Sakarya özellikle bulunduğu konumu sayesinde Ankara-İstanbul arasında yolculuk edenlerin uğrak seyahat noktalarından biri haline gelmiştir. Kuzeyde Karadeniz ile komşu olan Sakarya’nın güneyinde Bilecik, doğusunda Düzce, batısında ise Kocaeli ve Bursa illeri bulunmaktadır. Türkiye'nin en uzun 3. nehri olarak bilinen Sakarya Nehri’nin kıyısına kurulan şehir huzurlu bir hafta sonu geçirmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin noktalarından birisidir. gerek birçok medeniyete ev sahipliği yapması gerekse coğrafi konumu bakımından sıkça tercih edilen Sakarya şehrine kendi aracınızla gidebileceğiniz gibi otobüs firmalarını tercih ederek de gidebilirsiniz. web sitemizde sunduğumuz online otobüs bileti hizmeti sayesinde uygun seferleri kolayca görüntüleyebilirsiniz. Üstelik Otobüs bileti al işlemi yaparak seyahatiniz adına daha fazla zaman kazanabilirsiniz.

Sakarya Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Sakarya Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Sakarya Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Sakarya Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Sakarya Otogar Adresi: Bilecik-Eskişehir Yolu Adapazarı Arifiye/SAKARYA

Sakarya Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0264 275 11 89
Faks: 0264 -
E-Posta: -

Sakarya Otobüs Firmaları Bilgileri

Sakarya Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Sakarya Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Sakarya Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Sakarya Otobüs Bileti

Diğer illerden Sakarya'ya veya Sakarya'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Sakarya Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Sakarya'da Gezilecek Yerler

Diğer illere kıyasla Sakarya’da gezilecek yerler şehir merkezine nispeten uzak kalan ilçelerde bulunmaktadır. Türkiye'nin en uzun ikinci plajının bulunduğu Sakarya'da mutlaka Karasu Plajı’na uğramanız önerilmektedir. Sakarya’da mutlaka görmeniz gereken yerler şu şekilde sıralanmaktadır;
Sapanca Gölü
Acelle Yaylası
Acarlar Longozu
Deprem Müzesi
Sakarya Müzesi
Doğançay Şelalesi
Gölbaşı Park
Çark Caddesi
Beşköprü
Justinianus Köprüsü
Kuzuluk Tabiat Parkı
Kuzuluk Kaplıcaları
Maden Deresi
Soğucak Yaylası
Keremali Yaylası
Sakarya Taraklı Termal Turizm Merkezi
Karagöl Yaylası
Geyve Boğazı
Rahime Sultan Camii
Sakarya Kent Park
Orhan Gazi Camii
Seyir Terası
Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı
Uzunkum Park

Sakarya’da Ne Yenir?

Mutfak bakımından geniş bir çeşitliliğe sahip olan Sakarya’da Karadeniz mutfağının esintilerini görebileceğiniz gibi Kafkasya ve Balkan mutfaklarından da esintilerle karşılaşabilirsiniz. Çok Seçkin Mutfağa sahip olması nedeniyle Sakarya'ya gelen ziyaretçiler istedikleri hemen her lezzette deneyimleyebilirler. Sakarya mutfağında mutlaka denemeniz gereken lezzetler şu şekildedir;
Islama Köfte
Keşkek
Dartılı Keşkek
Çerkez Tavuğu
Hamsili Pilav
Kara Lahana Haşlaması
Kuymak
Karadeniz Hamsisi

Sakarya'da Nerede Kalınır?

Doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Sakarya çeşitli turizm imkanları sunmaktadır. Bu nedenle şehre dört mevsim ziyaretçi akın etmektedir. Hem şehir merkezinde hem de çevre ilçelerde konaklama imkanı bulabileceğiniz Sakarya'da kendinize en uygun konaklama tesisini Tercih edebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken en önemli detay şehir merkezinde bulunan otellerin standart özelliklere sahip olmasıdır. çevre ilçelerde konumlandırılmış konaklama merkezleri izle daha çok doğa ile iç içe ve daha lüks konseptleri sahiptir. Ayrıca çevre ilçelerde birçok doğal tatil köyü seçeneklerine de ulaşabilirsiniz.

Sakarya Gezi Rehberi

Sakarya otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Sakarya'ya ulaşım nasıl yapılır? Sakarya'nın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Sakarya'ya özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Sakarya Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.