türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Tunceli Otobüs Firmaları

Tunceli Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Tunceli otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Tunceli Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Tunceli Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Tunceli Otobüs Bileti

Tunceli Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Tunceli Otogar

Tunceli

Tunceli ili Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat bölümünde yer almaktadır. Tunceli ilinin doğusunda Bingöl ve Elazığ, kuzeyde ise Erzincan illeri vardır. Yüzölçümü yaklaşık olarak 7.705 kilometrekare olan ilin nüfusu 85.801 kişidir. Bu sayı ile Tunceli, Türkiye’de en az nüfusa sahip olan il olma özelliği taşımaktadır. Tunceli’ nüfusunun yaklaşık olarak %42’si kırsalda,% 58’i il ve ilçe merkezlerinde yaşamaktadır. Tunceli dağınık bir yerleşim düzenine sahiptir. Batıdan doğuya ve güneyden kuzeye doğru yükselen il toprakların %70’ten fazlasını dağlar oluşturmaktadır. Geriye kalan plato ve ovalar ise genellikle tarım ve yerleşim alanı olarak kullanılmaktadır. Bölgede karasal iklim tipi özellikleri görülmektedir. Yaz ayları kısa ve kurak geçmektedir. Kışlar ise uzun ve soğuktur. Tunceli toprakları özellikle yaban hayatı açısından oldukça zengindir. Özellikle Munzur çevresi yaban hayatları için doğal bir ortam imkanı sunmaktadır. İl nüfusunun % 42’si kırsal alanlarda yaşadıkları için temel ekonomik gelirde tarım ve hayvancılık olmuştur.

Tunceli Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Tunceli Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Tunceli Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Tunceli Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Tunceli Otogar Adresi: Alibaba Mah. No:15 Merkez/TUNCELİ

Tunceli Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0428 -
Faks: 0428 -
E-Posta: -

Tunceli Otobüs Firmaları Bilgileri

Tunceli Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Tunceli Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Tunceli Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Tunceli otobüs firmaları; Tunceli Mavi Tur.

Tunceli Otobüs Bileti

Diğer illerden Tunceli'ye veya Tunceli'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Tunceli Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Tunceli’de Gezilecek Yerler

Tunceli iline ulaşım sadece karayolu ile mümkündür. Bu konuda yapmanız gereken ya kendi aracı ile seyahat etmek ya da otobüs yolculuğu yapmaktır. Otobüs yolculuğu için otobüs terminali veya terminal şubelerinden otobüs bileti alabilirsiniz. Ayrıca avantajlı bilet fiyatları için sitemiz üzerinden online otobüs bileti satın alabilirsiniz. Tunceli’ye havayolu ile ulaşmak için en yakın il olan Elazığ havaalanını kullanabilirsiniz. Tunceli gezisi için en az 2 gününüzü ayırmanızı tavsiye ederiz. Şimdi sizin için oluşturduğumuz gezi rotasına göz atabilirsiniz.
Eski Camii
Elti Hatun Camii
Pertek-Til Köyü Hamamı
Baysungur Camii
Munzur Vadisi Milli Parkı
Dereova Şelalesi
Karagöl Çağlayanı
Mazgirt Kaplıcaları

Tunceli’de Ne Yenir?

Oldukça farklı ve zengin bir yemek kültürüne sahip olan Tunceli’de tatmak için pek çok lezzet bulabilirsiniz. Yöreye özel birçok sebze ve bitki yemeğinin yanı sıra birçok et yemeği de tatmak mümkündür. Sizin için hazırladığımız yemek listesindeki lezzetleri tatmadan dönmeyin aklınızdan geçirmeyin.
Zerefet (Babiko)
Sirekurt
Sirepati
Keşkek
Kavut
Patila
Gulik Yemeği
Mantar Yemeği
Döğme Çorbası
Döğme Pilavı
Gulik Çorbası
Guriz Yemeği
Helva
Dut Tatlısı
Aşure
Pancar Tatlısı
Kabak Tatlısı
Heside
Baklava

Tunceli’de Nerede Kalınır?

Tunceli ilinin çevresinde az sayıda olsa da konaklama için otel bulmak mümkündür. Var olan otellerin çoğunluğu şehir merkezinde yer almaktadır. Şehir merkezin de her bütçeye uygun 2, 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama yapabilirsiniz. Ayrıca konaklama için öğretmen evi, polis evi veya belediye konaklama merkezlerini de kullanabilirsiniz.

Tunceli Gezi Rehberi

Tunceli otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Tunceli'ye ulaşım nasıl yapılır? Tunceli'nin gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Tunceli'ye özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Tunceli Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.