türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat
alanya kale

Alanya Otobüs Bileti

Alanya Otobüs Bileti Al

En ucuz Alanya otobüs bileti'ni arıyorsanız ve otobüs bileti fiyatlarını görmek istiyorsanız Alanya otobüs biletini web sitemiz üzerinden giderek online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında yer alan "Alanya Otobüs Bileti Arama" kutusununu kullanarak Alanya'ya yapacağınız otobüs yolculuğu için veya Alanya'dan gideceğiniz yere yapacağınız seyahatler için otobüs bileti araması yapabilirsiniz.

Bu aramada Alanya'ya veya Alanya'dan otobüs bileti alabileceğiniz otobüs firmalarını, otobüs seferleri güzergahlarını, kalkış ve varış saatlerini, otobüs yolculuğu sürelerini, otobüsün oturma düzenlerini (2+2 veya 2+1 olduğunu), otobüste bulunan eğlence sistemlerini, şayet yapacağınız otobüs yolculuğu gündüz saatine denk geliyorsa seyahat süresince güneşin araca hangi yönden vuracağı bilgisini görebilirsiniz. Online Alanya Otobüs Bileti satın almanın bir diğer ayrıcalığı ise sizin için boş koltuklar arasından seyahat edeceğiniz otobüs koltuğunu dilediğiniz gibi kendinizin seçebilmesidir.

Alanya Otobüs Firmaları

 

Alanya Otogarı kalkışlı veya Alanya Otogarı varışlı şehirlerarası yolcu taşımacılığı seferleri düzenleyen otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Alanya Otobüs Firmaları'nın Alanya Otogarı'nda yer alan otobüs bileti satış yazıhaneleri ile iletişim kurabileceğiniz telefon numaralarına buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Alanya Hakkında

Alanya Gezilecek Yerler

Antalya iline bağlı ilçe ve dünyada tanınan ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden Alanya, doğal güzellikleri ve tarihi kalıntılarıyla turistlerin uğrak noktasıdır. Alanya, konumu itibariyle tarih boyunca da Selçuklu Hükümdarlarının egemenliğine girmiş ve şehrin ismini Alaiye olarak değiştirilmiştir. Selçuklu’lar Alanya’yı kışlık merkez olarak kullanmışlardır. Bundan dolayı belde de Selçuklu izleri ve eserleriyle karşılaşmak mümkündür.

Binlerce yıl öncesine dayanan tarihi, eşsiz manzarasıyla deniz ve doğanın sunduğu saklı güzelliklerin yer aldığı bir ilçedir. Alanya, deniz ve güneşten de yararlanabileceğiniz için en doğru zaman yaz mevsimi, gezip görebileceğiniz gezilecek tarihi ve turistik yerleri:

Alanya’ya gelenleri, ilk karşılayan, muhteşem manzarasıyla tarihin izlerini görebileceğiniz Alanya Kalesi, denizden gelebilecek saldırılardan limanı ve tersaneyi korumak için yaptırılan Kızılkule, zengin tarihi eserleriyle Alanya Müzesi, kumsalı ve kumuyla özel olan Kleopatra Plajı, astım hastalığına iyi gelen Damlataş Mağarası, serinliği ile işletmelerinde bulunduğu keyifli zaman geçirebilen Dim Çayı, görselliğiyle kendine hayran bırakan Dim Mağarası, gezerken güzel manzaralara şahit olacağınız Sapadere Kanyonu, Antik Çağ'ın izleri arasında muhteşem manzarasıyla Syedra Antik Kenti, tarih ve doğal güzelliklerin bir arada olduğu Selçuklu eseri Alara Han, Alanya'yı kuşbakışı seyrederken çeşitli tesislerde vakit geçereceğiniz Alanya Seyir Terası, tarihi ve doğal güzellikleri denizden inceleyeceğiniz Tekne Turuna çıkabileceğiniz doğal cazibe merkezi olmuştur.

Ülkemizin güney sahillerinde yer alan Alanya, Almanlar ve İskandinav ülke vatandaşları daha çok güneşe hasret insanlar tarafından tercih edilen bir turizm beldesidir. Alanya her gelire göre konaklama imkanı sağlayan plaja yakın otel alternatifleri vardır. Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasıyla zengin mutfak kültürü ile çeşitli lezzetleri bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin çeşitliliğiyle sayısız mekanlarda gece hayatının yaşandığı bir yerdir. Alanya'ya ülkemizin her yerinden otobüs seferleri bulunmaktadır. Alanya'ya en yakın havalimanı Antalya'da. Antalya-Alanya arasında sık sık otobüs seferleri yapılıyor. Alanya Hava yolu ile Antalya Hava alanına ve Gazipaşa Hava alanına geldikten sonra Antalya Hava alanı ile Alanya arası 125 km, Gazipaşa Havaalanı ile Alanya arası 45 kilometredir.

Alanya Otobüs Bileti Fiyatları

Alanya'dan diğer il ve ilçelere, veya diğer yerlerden Alanya'ya ucuz ve uygun otobüs bileti fiyatlarını sayfamızın üst kısmında yer alan "Alanya Otobüs Bileti Arama" kutucuğunu kullanarak görebilirsiniz. Otobüs Bileti Arama Modülünün sizi yönlendirdiği ülkemizin en büyük otobüs bileti portallarından Alanya otobüs biletini fiyatları karşılaştırıp güvenle satın alabilirsiniz. Buradan yapacağınız online otobüs bileti satın alma işlemlerinin 256 Bit SSL ile güvenlik altında gerçekleştiğini unutmayınız. Alanya Otobüs Bileti ödemelerini banka kartı, kredi kartı ve BKM Express ile yapabilirsiniz. Otobüs Bileti ödemelerinde Visa, MasterCard, American Express, Visa Electron, Maestro kredi kartlarınızı kullanabilirsiniz.

Alanya Otogar Çıkışlı Popüler Otobüs Seferleri:

Alanya - Aydın Otobüs Bileti

Alanya - Ankara Otobüs Bileti

Alanya - İzmir Otobüs Bileti

Alanya - İstanbul Otobüs Bileti

Alanya - Balıkesir Otobüs Bileti

Alanya - Denizli Otobüs Bileti

Alanya - Mersin Otobüs Bileti

Alanya - Muğla Otobüs Bileti

Alanya - Burdur Otobüs Bileti

Alanya - Adana Otobüs Bileti

Alanya - Gaziantep Otobüs Bileti

Alanya - Şanlıurfa Otobüs Bileti

Alanya - Hatay Otobüs Bileti

Alanya - Konya Otobüs Bileti

Alanya Otogar Varışlı Popüler Otobüs Seferleri:

İstanbul - Alanya Otobüs Bileti

Ankara - Alanya Otobüs Bileti

Adana - Alanya Otobüs Bileti

İzmir - Alanya Otobüs Bileti

Burdur - Alanya Otobüs Bileti

Isparta - Alanya Otobüs Bileti

Konya - Alanya Otobüs Bileti

Aydın - Alanya Otobüs Bileti

Balıkesir - Alanya Otobüs Bileti

Bursa - Alanya Otobüs Bileti

Muğla - Alanya Otobüs Bileti

Hatay - Alanya Otobüs Bileti

Şanlıurfa - Alanya Otobüs Bileti

Gaziantep - Alanya Otobüs Bileti

 
alanya otogar

Alanya Otogar

Alanya Şehirlerarası Otobüs Terminali ilçe girişinde Kızlar Pınarı Mahallesi 07460 Alanya/Antalya adresinde bulunmaktadır. Alanya Otogar'a sarı taksi, özel araç, minibüs, belediye otobüsü ve otobüs firmalarının şehir içi servisleri ile ulaşabilirsiniz.