türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Ardahan Otobüs Firmaları

Ardahan Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Ardahan otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Ardahan Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Ardahan Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ardahan Otobüs Bileti

Ardahan Otobüs Firmaları Telefon Numaralar

 
Ardahan Otogar

Ardahan

Ardahan, konumu ile itibariyle, oldukça zengin bir ildir. Gürcistan’ın sınırında olan Ardahan’ın bir kısmı hem Doğu Anadolu, hem de Doğu Karadeniz’de bulunmaktadır. Çevresinde Erzurum, Kars ve Artvin illeri bulunmaktadır.

Ülkemizin 75. İli olarak adını geçiren Ardahan, dört tarafı büyük dağlarla çevrili olan önemli bir ilimizdir. 27 Mayıs 1992 yılında çıkartılan bir yasaya göre, Kars’tan ayrılarak, kendi başına bağımsız bir il haline gelmiştir. Nüfusu yaklaşık olarak 100 bin civarındadır. Kendine özgü coğrafi yapılarında, farklı iklim şartlarına sahiptir.

Ardahan Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Ardahan Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Ardahan Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Ardahan Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Ardahan Otogar Adresi: Karagöl Mah. Kura Cad. Merkez/ARDAHAN

Ardahan Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0478 -
Faks: 0478 -
E-Posta: -

Ardahan Otobüs Firmaları Bilgileri

Ardahan Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Ardahan Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Ardahan Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Ardahan Otobüs Bileti

Diğer illerden Ardahan'a veya Ardahan'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Ardahan Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Ardahan’da Gezilecek Yerler

Ardahan’da gezilecek çok fazla yer bulunmaktadır. Ancak bu yerler arasında turistlerin en çok ilgisini çeken olay 15 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında yaşanmaktadır. Domal ilçesinde, güneşin doğuş anında, Atatürk’ün silueti oluşmaktadır. Bu özellikle hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bir diğer önemli yerlerin başında Bülbülan Yaylası gelmektedir. Doğu Karadeniz bölgesinin sınırında olan bu yer, doğal güzellikleri ile herkesi kendine hayran bırakan bir yer. Doğal yayla olarak tanımlanmaktadır.

Hemen hemen herkesin bildiği ve duyduğu bir yerden bahsetmek istiyoruz. Çıldır Gölü ve Akçakale Adası. Çıldır Gölü, ilin sadece 45 km doğusunda bulunmaktadır. İçerisinde 100 farklı bitki türüne de ev sahipliği yapmaktadır. Bu gölün üzerinde farklı 4 ada bulunuyor. Bu adalar içerisinde olan Akçakale Adası, Van Bölü Martısı ve Karabaş Martı canlıların üreme noktasıdır. Gölde 19 adet farklı balık türü bulunuyor. Bu yerlerin dışında görülmesi gereken diğer yerler şu şekildedir:

Aktaş Gölü
Göle Okçuoğlu Yaylası
Kura Nehri
Ardahan Kalesi
Kalecik Kalesi
Şeytan Kalesi
Altaş Kalesi
Cak Kalesi
Sevimli Kalesi

Ardahan’da Ne Yenir?

Ardahan sadece gezilecek yerleri ile değil, aynı zamanda yemekleriyle de oldukça ünlü bir yerdir. Yöresel yemekleri şu şekilde sıralayabiliriz:
Ayranaşı
Helle Aşı
Bişi
Mafiş Tatlısı
Hıngel
Hatuse
Kaz Etli Üçlü Pilav

Ardahan’da Nerede Kalınır?

Yukarıda bahsettiğimiz yerleri görmek ve bu leziz yiyecekleri tatmak istiyorsanız, bir süre Ardahan’da kalmanız gerekiyor. Burada konaklayabileceğiniz önemli mekânlar bulunuyor.

Ardahan Gezi Rehberi

Ardahan otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Ardahan'a ulaşım nasıl yapılır? Ardahan'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Ardahan'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Ardahan Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.