türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat
kuşadası sahil

Kuşadası Otobüs Bileti

Kuşadası Otobüs Bileti Al

En ucuz Kuşadası otobüs bileti'ni arıyorsanız ve otobüs bileti fiyatlarını görmek istiyorsanız Kuşadası otobüs biletini web sitemiz üzerinden giderek online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında yer alan "Kuşadası Otobüs Bileti Arama" kutusununu kullanarak Kuşadası'na yapacağınız otobüs yolculuğu için veya Kuşadası'ndan gideceğiniz yere yapacağınız seyahatler için otobüs bileti araması yapabilirsiniz.

Bu aramada Kuşadası'na veya Kuşadası'ndan otobüs bileti alabileceğiniz otobüs firmalarını, otobüs seferleri güzergahlarını, kalkış ve varış saatlerini, otobüs yolculuğu sürelerini, otobüsün oturma düzenlerini (2+2 veya 2+1 olduğunu), otobüste bulunan eğlence sistemlerini, şayet yapacağınız otobüs yolculuğu gündüz saatine denk geliyorsa seyahat süresince güneşin araca hangi yönden vuracağı bilgisini görebilirsiniz. Online Kuşadası Otobüs Bileti satın almanın bir diğer ayrıcalığı ise sizin için boş koltuklar arasından seyahat edeceğiniz otobüs koltuğunu dilediğiniz gibi kendinizin seçebilmesidir.

Kuşadası Otobüs Firmaları

Kuşadası Otogarı kalkışlı veya Kuşadası Otogarı varışlı şehirlerarası yolcu taşımacılığı seferleri düzenleyen otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Kuşadası Otobüs Firmaları'nın Kuşadası Otogarı'nda yer alan otobüs bileti satış yazıhaneleri ile iletişim kurabileceğiniz telefon numaralarına buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kuşadası Hakkında

Kuşadası Gezilecek Yerler

Ege Bölgesi’nde yer alan Aydın iline bağlı bir ilçe olan Kuşadası, ilk çağlardan beri birçok farklı medeniyeti barındırmıştır. Zaman geçtikçe Bizanslılara ait olan bu kıyılara Venedik ve Cenevizliler, ekonomik bakımdan egemen olmuşlardır. Ulaşım güçlükleri nedeni ile Kuşadası; Andız Kulesi mevkiinden alınarak bugünkü yerinde Yeni İskele (Scala Nuova) adı ile kurulmuştur. Kuşadası’nın adını verdiği Kuşadası Körfezi ve yakın çevresi, sanat ve kültür merkezleri olarak bilinmektedir ve göz kamaştıran plajlarıyla ilgi çekici kıyı özelliklerine sahiptir. Liman ve coğrafi koşulları nedeniyle gemi turizminde önemli bir yere sahip olmakla yanında yat limanı inşa edilerek liman tesisleri genişletilmiştir.

1960’lı yıllarda ise büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğu keşfedilen belde hızlı bir gelişme göstermiştir. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kuşadası, zengin tarihi ve eşsiz güzellikleriyle yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. Gezilip görülmesi gereken yerleri;

Suyun tadını çıkarabileceğiniz mavi bayraklı plajları, doğal harika olan Kuşadası Tabiat Parkı, Kuşadası’na pek yakın olan kuruluşu bundan 8000 yıl öncesine uzanan Efes Antik Kenti, Hz. Meryem’in cennete uğurlanmadan önce Aziz John tarafından getirildiği ev olduğuna inanıldığından Katolikler tarafından sürekli hac ziyareti için kullanılan Meryem Ana Evi. güvercin başta olmak üzere birçok kuş türüne ev sahipliği yapan Güvercinada, küçük bir iç kaleyi andıran görünümüyle Sadrazam Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Artemis, Agora ve Zeus tapınakları gibi önemli detayların bulunduğu Magnesia Antik Kenti, mitolojiden izler taşıdığına inanılan Zeus Mağarası, yeşili ve mavisiyle tatil severlerin dikkatini çeken Davutlar, şifa dağıtıcı özelliğiyle Roma Hamamı gibi tarihin ve doğal güzelliklerin göz kamaştırdığı tatil bölgesi ziyaretçilerinin odak noktasıdır.

Ekonomik yapısı turizme bağlı sektörü oluşturmaktadır. Kuşadası’nda evler, genellikle sokak üzerinde olup son yıllarda ise kent içinde, çevresinde otel, motel, kamping, tatil köyü gibi pek çok dinlenme tesisi ve yazlık villalar yapılmıştır. Hem yabancı turistler, hem yerli turistler hem de yazlıkçıların tercih ettikleri destinasyondur fakat kış aylarında durgunluğa girmektedir. Güneşin en güzel doğduğu yerlerden bir tanesi olan Kuşadası, Türkiye’nin her yerinden karayolu ile otobüs seferlerinin bulunduğu ve havayoluyla İzmir Adnan Menderes Havaalanından ulaşım sağlanmaktadır.

Kuşadası Otobüs Bileti Fiyatları

Kuşadası'ndan diğer il ve ilçelere, veya diğer yerlerden Kuşadası'na ucuz ve uygun otobüs bileti fiyatlarını sayfamızın üst kısmında yer alan "Kuşadası Otobüs Bileti Arama" kutucuğunu kullanarak görebilirsiniz. Otobüs Bileti Arama Modülünün sizi yönlendirdiği ülkemizin en büyük otobüs bileti portallarından Kuşadası otobüs biletini fiyatları karşılaştırıp güvenle satın alabilirsiniz. Buradan yapacağınız online otobüs bileti satın alma işlemlerinin 256 Bit SSL ile güvenlik altında gerçekleştiğini unutmayınız. Kuşadası Otobüs Bileti ödemelerini banka kartı, kredi kartı ve BKM Express ile yapabilirsiniz. Otobüs Bileti ödemelerinde Visa, MasterCard, American Express, Visa Electron, Maestro kredi kartlarınızı kullanabilirsiniz.

Kuşadası Otogar Çıkışlı Popüler Otobüs Seferleri:

Kuşadası - Antalya Otobüs Bileti

Kuşadası - Ankara Otobüs Bileti

Kuşadası - İzmir Otobüs Bileti

Kuşadası - İstanbul Otobüs Bileti

Kuşadası - Balıkesir Otobüs Bileti

Kuşadası - Denizli Otobüs Bileti

Kuşadası - Mersin Otobüs Bileti

Kuşadası - Muğla Otobüs Bileti

Kuşadası - Burdur Otobüs Bileti

Kuşadası - Adana Otobüs Bileti

Kuşadası Otogar Varışlı Popüler Otobüs Seferleri:

İstanbul - Kuşadası Otobüs Bileti

Ankara - Kuşadası Otobüs Bileti

Adana - Kuşadası Otobüs Bileti

İzmir - Kuşadası Otobüs Bileti

Isparta - Kuşadası Otobüs Bileti

Konya - Kuşadası Otobüs Bileti

Antalya - Kuşadası Otobüs Bileti

Balıkesir - Kuşadası Otobüs Bileti

Bursa - Kuşadası Otobüs Bileti

Muğla - Kuşadası Otobüs Bileti

Gaziantep - Kuşadası Otobüs Bileti

 
kuşadası otogar

Kuşadası Otogar

Kuşadası Şehirlerarası Otobüs Terminali ilçe merkezinde İkiçeşmelik Mahallesi Garaj Cd. No:15 09400 Kuşadası/Aydın adresinde bulunmaktadır. Kuşadası Otogar'a sarı taksi, özel araç, minibüs, belediye otobüsü ve otobüs firmalarının şehir içi servisleri ile ulaşabilirsiniz.