türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Aydın Otobüs Firmaları

Aydın Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Aydın otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Aydın Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Aydın Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Aydın Otobüs Bileti

Aydın Otobüs Firmaları Telefon Numaları


Aydın Turistik İlçeler

Didim Otobüs Bileti >>

Kuşadası Otobüs Bileti >>

 
Aydın Otogar

Aydın Hakkında

Aydın, Ege bölgesinin önemli illeri arasında bulunmaktadır. Aynı zaman Türkiye’nin en kabalık şehirleri arasında da 20. Sırayı almıştır. Çevresinde Muğla, Denizli, Manisa, İzmir ve Ege Deniz’i bulunmaktadır. Genellikle turizm burada daha ağırdır. Bunun sebebi, denize kıyısı olması ve iç kesimlerde tarihi eserlerin olmasından kaynaklanmaktadır.

Aydın hem konumu hem de içerisinde barındırdığı eserler sayesinde, çeşitli dönemlerde çok fazla ziyaretçi ağırlamaktadır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması, buranın Uygarlık Vadisi olarak adlandırılmasına sebep olmuştur.

Aydın Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Aydın Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Aydın Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Aydın Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Aydın Otogarı Adresi: Aydın-Muğla Karayolu Çiftlikköy Merkez/AYDIN

Aydın Otogarı Telefon Numarası
Tel: 0256 212 50 50
Faks: 0256 -
E-Posta: -

Aydın Otobüs Firmaları Bilgileri

Aydın Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Aydın Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Aydın Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Aydın otobüs firmaları; Ayar Aydın Seyahat, Aydın Turizm, CTS Turizm, Didim Seyahat, Elbirlik Turizm

Aydın Otobüs Bileti

Diğer illerden Aydın'a veya Aydın'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Aydın Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Aydın’da Gezilecek Yerler

Aydın’da mutlaka görmeniz ve gezmeniz gereken yerleri sizler için hazırladık. Hem doğal güzelliklerini, masmavi denizi ve yemyeşil doğasını içerisinde barındıran Aydın’ı tanımak ve keşfetmek istiyorsanız, şuraları gezmeniz gerekiyor:

Dilek Yarım Adası
Aphrodisias Antik Kenti
Milet Müzesi
Kurşunlu Manastırı
Güvercinada Kalesi
Tralleis Antik Kenti
Forum Aydın
Crossroads Travel
Priene Antik Kenti
Arpaz Kalesi
Saplı Ada
Zeus Mağarası
Altınkum Plajı

Belirtilen bu yerler ve daha fazlası Aydın’ın zenginleri arasındadır. Bu yerleri gezmeden, Aydın’ın leziz yemeklerini tatmadan kesinlikle dönmeyin. Son derece zengin bir yer olan aydın’ı gezmek için ise kendinize en az 1 hafta ayırmanızı öneriyoruz.

Aydın’da Ne Yenir?

Ege’nin göbeği olan ve mutfağında ağırlıklı zeytinyağlıların olduğu bir yerden bahsetmek istiyoruz: Aydın! Buranın en önemli lezzetlerini şu şekilde sıralayabiliriz:
Zeytinyağlılar
Çeşitli balık türleri (Bu balıklar arasından özellikle Kefal, Çipura, Mercan ve Barbunya’yı denemelisiniz)
Narenciye
Bölgenin Yöresel Çorbaları
Üzüm – incir şaraplarını denemelisiniz.
Keşkek
Yuvarlama
Ciğer Dolması
Aydın Bolaması
Kapama
Çine Köftesi
Zeytinyağlı Börülce
Kırlı Kızartması
Paşa Böreği
Çingene Pilavı
Belirtilen bu yiyecekleri Aydın’da denemenizi öneriyoruz. Hayvansal ürünlerin, sebzelerin ve zeytinyağlıların en güzel harmanlandığı yer olan Aydın’da önemli restoranlar bulunuyor. Dilerseniz bu yiyecekleri restoranlarda yiyebileceğiniz gibi, küçük butik yerlerde de tüketebilirsiniz.

Aydın’da Nerede Kalınır?

Aydın’da konaklayabileceğiniz pek çok seçenek bulunuyor. Daire ya da apart kiralayabilir, Öğretmenevi ya da Polisevi gibi yerlerde de kalabilirsiniz. Aydın’da kalmak için çok fazla tercihiniz olduğunu unutmayın.

Aydın Gezi Rehberi

Aydın otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Aydın'a ulaşım nasıl yapılır? Aydın'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Aydın'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Aydın Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Aydın Seyahat Yazıları

Didim'de Tatil Nasıl? >