türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Bingöl Otobüs Firmaları

Bingöl Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Bingöl otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Bingöl Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Bingöl Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bingöl Otobüs Bileti

Bingöl Otobüs Firmaları Telefon Numaları

 
Bingöl Otogar

Bingöl

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Bingöl’ün doğusunda Muş, kuzeyinde Erzincan ve Erzurum, batısında Tunceli ve Elazığ, güneyinde ise Diyarbakır bulunmaktadır. Gezilebilecek birçok alan sunan Bingöl, Anadolu'nun düşman ayağı basmayan bölgelerinden biridir. Erzurum, Erzincan, Amid, Harput ve Dersim gibi tarihi çok eski zamanlara dayanan yerleşim yerleri arasında yer alan Bingöl, birçok beyliklere bağlı otlak olarak tutulmuş bir şehirdir. Bu nedenle tarihsel, kültürel ve ekonomik anlamda gelişime olumsuz yönde etkilenen Bingöl’de şehir kalıntısına çok fazla rastlanmamaktadır. Tarihi ve turistik anlamda gezilebilecek ilgi çekici birçok yeri içerisinde barındıran Bingöl’ü otobüs bileti al işlemi yaparak Dilediğiniz Her şehirden ziyaret edebilirsiniz.

Bingöl Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Bingöl Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Bingöl Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Bingöl Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Bingöl Otogar Adresi: İnönü Mah. Kurtuluş Cad. Merkez/BİNGÖL

Bingöl Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0426 213 17 61
Faks: 0426 -
E-Posta: -

Bingöl Otobüs Firmaları Bilgileri

Bingöl Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Bingöl Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Bingöl Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Bingöl otobüs firmaları; Cesur Bingöl, Bingöl Yüzenada Turizm, Çağdaş Kiğı Karakoçan, Has Bingöl Turizm, Özlem Bingöl Seyahat.

Bingöl Otobüs Bileti

Diğer illerden Bingöl'e veya Bingöl'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Bingöl Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Bingöl'de Gezilecek Yerler

Göller şehri olarak bilinen Bingöl, arazisi ve rakımı nedeniyle doğal su kaynakları bakımından oldukça zengindir. Birçok doğal güzelliği içerisinde barındıran Bingöl’de karaya bağlantısı olmayan Yüzen Ada’yı mutlaka görmelisiniz. Bunun yanı sıra birçok kalenin, kaplıcaların, kiliselerin ve mağaraların bulunduğu Bingöl’de sıradışı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bunların yanı sıra Bingöl’de gezebileceğiniz başlıca turistik yerle şu şekildedir;

Çir Şelalesi
Buban Bacaları
Kral Kızı Kalesi
Kiğı Kalesi
Hesarek Kayak Merkezi
Yolçatı Kurucadağ Kayak Merkezi
Sülbüs Dağı
Zağ Mağarası
Vank Kilisesi
Ilıca Kaplıcaları ve Termal Tesisler
Sebeterias Kalesi
Kala Tepesi (Güneşin Doğuşu)
Bal Kaymak Evleri
Kös Kaplıcaları
Şerafettin Dağları
Bingöl Ovası

Bingöl’de Ne Yenir?

Online otobüs bileti alarak ya da kendi imkanlarınızla Bingöl’e gittiğinizde gezilecek yerler kadar mutfağını da öğrenmeniz gerekir. Bunun nedeni ise yörede bulunan farklı lezzetlerle gezinizin tam anlamıyla tamamlanmasından kaynaklıdır. Bingöl mutfağında yapılan yemeklerin büyük bir bölümü bulgur, et, süt, çökelek ve ayranla yapılmaktadır. Bingöl mutfağında mutlaka denemeniz gereken başlıca lezzetler gömme, sirın, tutmaç ve keşkektir. Ancak unutulmaması gereken en önemli nokta Bingöl’de yaz ve kış mevsiminde tüketilen yemeklerin farklı olmasıdır. Yaz ayları genellikle sebzeli yemeklerle karşılaşacağınız Bingöl’de kış aylarında kurutulmuş sebzeler ve etli yemekler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra turşu konusunda da oldukça başarılı olan Bingöl mutfağında birçok ürünün turşunu bulabilirsiniz. Şayet tatlı severlerdenseniz, silki baklava ve dolangeri mutlaka denemelisiniz.

Bingöl’de Nerede Kalınır?

Bingül’de gerek şehir merkezinde gerekse ilçelerde konaklama yerleri mevcuttur. Otel, pansiyon ve konukevlerinin bulunduğu şehirde kendi bütçenize uygun tercih yapabilirsiniz. Sunulan hizmete ve konaklama yerinin konumuna göre fiyatları belirlenen Bingöl otellerinin birçoğunda termal havuzlar bulunmaktadır.

Bingöl Gezi Rehberi

Bingöl otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Bingöl'e ulaşım nasıl yapılır? Bingöl'ün gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Bingöl'e özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Bingöl Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.