türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Eskişehir Otobüs Firmaları

Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Eskişehir otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Eskişehir Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Eskişehir Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Eskişehir Otobüs Bileti

Eskişehir Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Eskişehir Otogar

Eskişehir

Geçmişi ve modernliği bir arada yaşayan şehir Eskişehir. Eskişehir ülkemize Yunus Emre’nin mirasıdır. Şehir kurtuluşa şahit olmuş köklü tarihi ile gizemini hala saklamaktadır. Türkiye’nin en yaşanır şehri olarak marka olmuş Eskişehir turuna beraber çıkalım. Eskişehir ilk çağlarında Selçuklu devamında Osmanlı ve Cumhuriyet döneminin tarihi izlerini taşımaktadır. MÖ Hititler Eskişehir merkezli bir devlet kurmuştur. Daha sonra Frigler aynı bölgeye yerleşmiştir. Midas anıtı Firig’lerden bölgeye kalmış en önemli eserlerin başında gelmektedir. Şehirde ayrıca Perslerin ve Bizanslıların izlerine rastlamak da mümkündür. Selçuklu döneminde bölgeye Sultanönü adı verilmiştir. Daha sonra Osmanlı döneminde bölgeye Eskişehir adı verilmiştir. Kurtuluş savaşı muharebelerinin 3’üne şahitlik etmiş kadim bir kenttir. Binlerce yılların izleri şehre yansımıştır. Bu nedenle şehirde gezilecek pek çok tarihi nokta vardır.

Eskişehir Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Eskişehir Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Eskişehir Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Eskişehir Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Eskişehir Otogar Adresi: Şeker Mah. Sivrihisar-2 Cd. Tepebaşı/ESKİŞEHİR

Eskişehir Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0222 227 88 00
Faks: 0222 -
E-Posta: -

Eskişehir Otobüs Firmaları Bilgileri

Eskişehir Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Eskişehir Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Eskişehir Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Eskişehir Otobüs Bileti

Diğer illerden Eskişehir'e veya Eskişehir'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Eskişehir Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eskişehir tarihin pek çok döneme şahitlik yapmış köklü bir şehirdir. Bu nedenle gezilecek yerlerin listesi epey uzundur. Bölgede pek çok arkeolojik kalıntı ve müze vardır. Tüm şehrin gizemini çözmek için bir an önce otobüs bileti alıp yola çıkmalısınız.
Sazova Parkı
Odunpazarı Evleri
Porsuk Çayı
Balmumu Heykelleri Müzesi
Han Antik Kenti (Yeraltı Kenti)
Midas Anıtı (Yazılıkaya)
Sivrihisar
Karacahisar Kalesi
Eti Arkeoloji Müzesi
Seyyid Battal Gazi Külliyesi
Arasta Çarşı
Gerdekkaya Mezar Anıtı
İnönü Savaşları Karargah Evi
Melik Gazi Türbesi
Şeyh Sücaeddin-i Veli Külliyesi
Frig Kaya Anıtı
Alemşah Kümbeti
Sivrihisar Saat Kulesi
TCDD Müzesi
Yunus Emre Türbesi ve Külliyesi
Tülomsaş Müzesi (Devrim Arabaları)

Eskişehir’de Ne Yenir?

Eskişehir mutfağı tıpkı tarihi gibi oldukça zengindir. Özellikle bölge yemekleri Balkan ve Kafkas göçmenlerinin etkisi ile harmanlanmış bir mutfaktır. Bulgur, buğday ve hamur bölge mutfağında sıklıkla kullanılan ana ürünlerdir. Özellikle Eskişehir denildiğinde akla ilk olarak Çibörek gelmektedir. Haşhaş ile yapılan hamur işleri Eskişehir'in diğer meşhur tatları arasındadır. Balaban ise mutlaka tadılması gereken bir diğer lezzettir. Eskişehir tatlıları da çok meşhurdur. Özellikle Eskişehir Met Helvası en çok bilinen tatlıdır. Tüm bu tatların dışında Eskişehir’e özgü daha pek lezzet vardır. Tüm bunları yerinde görmek ve tatmak için online otobüs bileti alıp yola çıkmanın tam zamanı.

Eskişehir’de Nerede Kalınır?

Eskişehir’de konaklama için çok sayıda otel seçeneği vardır. Özellikle tarihi dokusu sayesinde rağbet gören Odun Pazarı Evleri konaklama için iyi bir seçenektir. Ayrıca Porsuk Çayı etrafındaki otel ve pansiyonlar da sizin için iyi birer seçenek olacaktır. Eskişehir otelleri hem iş hem de turistik amaçlı geziler için her bütçeye göre seçenek sunmaktadır.

Eskişehir Gezi Rehberi

Eskişehir otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Eskişehir'e ulaşım nasıl yapılır? Eskişehir'in gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Eskişehir'e özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Eskişehir Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.