türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Pamukkale Telefon Numaraları

Pamukkale Turizm Şubeleri Telefon Numaraları

 
pamukkale turizm

Pamukkale Turizm

Pamukkale Turizm 1962 yılında Denizli İlinde kurulmuştur. Firma ilk tarifeli seferlerini Denizli > Ankara ve Denizli > İstanbul güzergahlarında yapmaya başlamıştır. Kurulduğu günden itibaren sürekli büyüyen Pamukkale Turizm hem araç filosunu hem de sefer düzenlediği güzergahları genişleterek ulusal bir marka olmuştur. Bu sebeple 1972 yılında genel merkezini İzmir'e taşımıştır.

Pamukkale Turizm ülkemizde karayolu yolcu taşımacılığında her zaman sektörel bir çok yeniliğin ilk uygulayıcısı olmuştur. Örneğin ilk şehir içi yolcu servis hizmetini Pamukkale Turizm başlatmış diğer firmalara örnek olmuştur. 1990 Yıllarında yolcularını yüksek teknolojiye sahip modern otobüs modelleri ile tanıştıran firma, onlara zarif ve şık bir hizmet sunmaya başlar.

1993 Yılından itibaren kendi dinlenme tesislerini kurmaya başlayan Pamukkale Turizm, bilgisayarla tanıştığımız yıllar olan 2000 li yılların başında, 2002 yılında ülkemizde ilk online bilet satış - rezervasyon hizmetini (Pamukkale Turizm Online Otobüs Bileti) hayata geçirerek sektöre yine öncü olur. Kendini sürekli yenileyen firma bugün Pamukkale Bilişim Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi’ne sahiptir. Bugün Pamukkale Turizm yolcuları Teknobüs ve Pamukyol araçları seyahatin, otobüs yolculuğunun keyfini çıkarmaya devam etmektedir.