türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Gaziantep Otobüs Firmaları

Gaziantep Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Gaziantep otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Gaziantep Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Gaziantep Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Otobüs Bileti

Gaziantep Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Gaziantep Otogar

Gaziantep

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan şehre halk arasında Antep denilmektedir. Bulunduğu bölge şartlarına göre Gaziantep oldukça gelişmiş güzel bir ildir. Bu nedenle bölgeye Doğu’nun Paris’i denilmektedir. Özellikle şehrin İpek Yolu geçiş noktasında yer alması kenti zengin bir kültürle tanıştırmıştır. Kente özellikle pek çok tarihi ve gurme gezileri düzenlenmektedir. Ayrıca bölge tarihi yapıları ve zengin kültürü ile ön plana çıkmaktadır. Gaziantep şehrindeki Dülük bölgede bilinen en eski kenttir. Yapılan kazılarda bu kentte Paleolitik dönemden beri insanların yaşadıkları ortaya çıkmıştır. Şehir Selçuklu Devleti, Memlüklü Devleti ve Osmanlı Devleti hakimiyetinde kalmıştır. Antep 1. Dünya Savaşında bir sancak merkezi olarak tanımlanmıştır. Şehir önce İngilizlerin ardından da Fransızların işgaline uğramış ve büyük bir mücadeleye ev sahipliği yapmıştır. Antep kurtuluş mücadelesinin ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün övgüsünü kazanmış ve Gazi unvanını almaya hak etmiş bir şehirdir.

Gaziantep Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Gaziantep Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Gaziantep Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Gaziantep Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Gaziantep Otogar Adresi: Yukarıbeylerbeyi 38004 Cad. Şehitkamil/GAZİANTEP

Gaziantep Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0342 328 92 46
Faks: 0342 328 92 45
E-Posta: -

Gaziantep Otobüs Firmaları Bilgileri

Gaziantep Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Gaziantep Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Gaziantep Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Gaziantep Otobüs Bileti

Diğer illerden Gaziantep'e veya Gaziantep'ten diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Gaziantep Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Gaziantep’te Gezilecek Yerler

Gaziantep ili köklü bir tarihe sahiptir. Bölgede tarihi yapılar, antik kalıntılar ve müzeler gezi rotanızı belirleyin noktalardır. Gaziantep’in yazı öncesine dayanan eşsiz geçmişi sizi kendine hayran bırakacak. Ulaşım açısından oldukça rahat olan şehre otobüs bileti alarak gezinize başlayabilirsiniz;
Tarihi Antep Evleri
Bedesten
Bakırcılar Çarşısı
Zeugma Müzesi
Gaziantep Kalesi
Belkıs Antik Kenti
Gaziantep Kent Müzesi
Yesemek Açık Hava Müzesi
Oyuncak Müzesi
Gaziantep Hayvanat Bahçesi
Tarihi Tahmis Kahvesi
Şire Han
Gaziantep İslam Bilim Tarihi Müzesi
Dülük Antik Kenti
Gaziantep Kastelleri
Rumkale
Gaziantep Hamam Müzesi

Gaziantep’te Ne Yenir?

Pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Gaziantep mutfağı ile dünya çapında bir üne kavuşmuştur. Şehir mutfağında 200’ün üzerinde yemek çeşidi vardır. Özellikle şehir kurutulmuş gıdalar ile öne çıkmıştır. Gaziantep mutfağı uluslararası çapta değer gören bir ülke mirasıdır. Gaziantep lezzetleri hakkında kısa bir liste yaptık şimdiden sizlere afiyet olsun.
Antep Katmeri
Beyran
Yuvalama
Patlıcan Kebabı
Soğan Kebabı
Dolama/Fıstık Sarma
Nohut Dürümü
İçli Köfte
Şöbiyet
Simit Kebabı
Antep Ekşili Köfte
Şekerli Börek
Baklava

Gaziantep’te Nerede Kalınır?

Gaziantep bölgenin en yoğun ve kalabalık şehridir. Şehirde pek çok sayıda otel, pansiyon, kiralık ev ve konukevi vardır. Şehir merkezinde çok sayıda lüks otele rastlamak mümkündür. 4 veya 5 yıldızlı lüks oteller her türden gezi organizasyonları için tam kapasite hizmet vermektedirler. Ayrıca şehrin doğal güzelliklerinden faydalanmak isteyen ziyaretçilere termal otelleri ısrarla öneririz. Tüm rezervasyon ve online bilet almak için sitemiz üzerinden yardım alabilirsiniz.

Gaziantep Gezi Rehberi

Gaziantep otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Gaziantep'e ulaşım nasıl yapılır? Gaziantep'in gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Gaziantep'e özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Gaziantep Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.