türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Giresun Otobüs Firmaları

Giresun Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Giresun otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Giresun Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Giresun Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Giresun Otobüs Bileti

Giresun Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Giresun Otogar

Giresun

Giresun Karadeniz bölgesinin doğu kısmında bulunan bir bölgedir. Giresun Karadeniz D10 sahil otoyolu üzerinde bulunur. Özellikle bölge her mevsim yağış aldığı için oldukça yeşildir. Giresun’un 2018 yılı nüfus sayımlarına göre yaklaşık nüfusu 450.460 kişidir. Giresun bu nüfus ile Türkiye’nin en kalabalık 44. ilidir. Giresun nüfusunun yüzde 40’a yakın bir kesimi merkez ilçelerde toplanmıştır. Giresun’un Karadeniz’e paralel 124 kilometrelik bir sahil kesimi ve eşsiz bir doğası vardır. Giresun’un güneyinde Sivas, Erzincan, doğusunda Trabzon, Gümüşhane ve batısında ise Ordu ili vardır. Şehir özellikle iki vadi arasında uzanan bir yarımada üzerine kuruldur. Bu özelliği ile Giresun Karadeniz bölgesinde üzerinde yerleşim olan tek ada olarak bilinir.

Giresun Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Giresun Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Giresun Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Giresun Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Giresun Otogar Adresi: Teyyaredüzü Şht. Tuğgeneral Bahtiyar Aydın Cad. Merkez/Giresun

Giresun Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0454 215 01 27
Faks: 0454 -
E-Posta: -

Giresun Otobüs Firmaları Bilgileri

Giresun Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Giresun Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Giresun Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Giresun otobüs firmaları; Fındıkkale Turizm, Giresun Seyahat, Görele Seyahat, Kaptanoğlu Seyahat, Rota Turizm, Sema Turizm, Tufan Turizm, Ulusoy Derya Turizm.

Giresun Otobüs Bileti

Diğer illerden Giresun'a veya Giresun'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Giresun Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Giresun’da Gezilecek Yerler

Yeşil ile mavinin kesişim noktasında 4.000 yıla aşkın bir tarihi geçmişe sahip olan Giresun’da gezilip görülecek çok sayıda yer vardır. İl hem tarihi hem de doğal yerler olarak gezicilere iyi içerikler sunmaktadır. Merkeze yakın gezilecek yerler arasında ulaşım kolay olsa da aslında gezilecek yerler geniş bir coğrafyada yer almaktadır. Şehir gezisine başlamadan gezi rotalarınız arasındaki ulaşım için sitemiz üzerinden online otobüs bileti alabilir veya bilet rezervasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Şehir merkezinde yer alan noktaları gezmek için 1 gün yeterli olmaktadır. Fakat özellikle şehir dışında yer alan bölgeler ve yaylaları gezmek için bir kaç güne ihtiyaç duyabilirsiniz. Giresun gezisi boyunca araç kiralamak veya otobüsler ile seyahat etmek faydalı olacaktır. Otobüs yolculuğu için şehirlerarası otogar veya gişelerden otobüs bileti alabilirsiniz. Özellikle hazırladığımız gezi rotasını takip ederek rahat edebilirsiniz.
Giresun Kalesi
Giresun Müzesi
Kapu Camii
Giresun Adası
Tirebolu Kalesi
Bedrama Kalesi
Meryem Ana Manastırı
Kümbet Yaylası
Kulakkaya Yaylası
Kuzalan Şelalesi

Giresun’da Ne Yenir?

Tarihi ve doğası ile geniş bir yelpazeye sahip olan Giresun’da yemek ve mutfak kültürü de epey gelişmiştir. Bölge mutfağı özellikle sebze yemekleri ve deniz ürünlerinin etkisindedir. Mutlaka tatmanız gereken birkaç lezzeti sıralayacağız.
Karalahana Dolması
Lahana Diblesi
Yayla Pancarı
Fındık Kreması
Fındık Ezmesi

Giresun’da Nerede Kalınır?

Eşsiz doğası ve tarihi ile insanları kendine hayran bırakan Giresun ilinde konaklama için bir çok seçenek vardır. Merkezde konaklama için pek çok otel ve pansiyon mevcuttur. Ayrıca Dereli ilçesinde de pek çok güzel konaklama merkez vardır. Bunun yanı sıra özellikle yayla turizmi olan bölgelerde kiralık dağ evleri ve kamp alanları oldukça konforlu ve ekonomik konaklama imkanı sunmaktadır.

Giresun Gezi Rehberi

Giresun otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Giresun'a ulaşım nasıl yapılır? Giresun'un gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Giresun'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Giresun Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.