türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Kahramanmaraş Otobüs Firmaları

Kahramanmaraş Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Kahramanmaraş otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Kahramanmaraş Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Kahramanmaraş Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Kahramanmaraş Otobüs Bileti

Kahramanmaraş Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Kahramanmaraş Otogar

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş ilinin tarihi paleolitik çağlara kadar dayanmaktadır. Tarih boyunca pek çok farklı medeniyet ve uygarlık bu bölgede yaşamış ve bölgeye izlerini bırakmıştır. Bölgeye ilk olarak izlerini bırakan medeniyetin Hititler oldukları bilinir. Devamında sırasıyla Asur, Med, Persler, Makedonlar, Roma, Selçuklu, Danişmentliler, Dulkadir Beyliği, Bizans ve Osmanlı gibi pek çok topluluk bölgeye sahip olmuştur. Bölge bu dönemlerde Markasi, Germanicia, Maraş gibi isimlerle anılmıştır. 7 Şubat 1973 yılında TBMM’nin aldığı bir kararla bölgeye Kahramanmaraş adı verilmiştir. Kahramanmaraş özellikle tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ziyaretçilerini bekleyen benzersiz bir şehir. İklimsel özellikleri sayesinde meydana gelen benzersiz doğası ile Kahramanmaraş gezilip görülmesi gereken bir ildir. Tarihi zenginliği, mimari çeşitliliğinin yanı sıra zengin mutfağıyla da Kahramanmaraş misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktadır. Şehri ziyaret etmek isteyen misafirler için bir kaç önemli tavsiyemiz var. Özellikle kış aylarının çok soğuk geçmesinden dolayı bu mevsimde yapılan gezilerinizde dikkat etmeniz gerekmektedir. Bölgeyi özellikle kış aylarında ziyaret edecekseniz Dulkadiroğlu ilçesindeki kayak merkezini ziyaret etmenizi öneririz. Özellikle Maraş gezinizi ilkbahar ve sonbahar aylarında planlamanızı öneririz.

Kahramanmaraş Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kahramanmaraş Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Kahramanmaraş Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Kahramanmaraş Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Kahramanmaraş Otogar Adresi: H.Mustafa Mah. Gazi Mustafa Kemal Bul. Merkez/KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0344 212 34 78
Faks: 0344 -
E-Posta: -

Kahramanmaraş Otobüs Firmaları Bilgileri

Kahramanmaraş Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Kahramanmaraş Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Kahramanmaraş Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Kahramanmaraş Otobüs Bileti

Diğer illerden Kahramanmaraş'a veya Kahramanmaraş'tan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Kahramanmaraş Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler

Kahramanmaraş özelde il merkezi ve ilçelerine bağlı görmeye değer pek çok yer vardır. Elbette pek çok gezilip görülecek yer olduğundan dolayı gezinizi birkaç gün olarak planlamanızda fayda var. Bu eşsiz yerleri görmek size bir otobüs bileti al işlemi kadar yakın. Sitemiz üzerinden online otobüs bileti alabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız gezi rotasını takip ederek şehrin hiçbir güzelliğini kaçırmadan gezinizi tamamlayabilirsiniz.
Taş Köprü
Tarihi Maraş Konakları
Kahramanmaraş Çarşısı
Maraş Kalesi
Arkeoloji Müzesi
Ulu Camii
Başkonuş Yaylası
Döngel Mağarası
Germenicia Antik Kenti

Kahramanmaraş’ta Ne Yenir?

Kahramanmaraş lezzetleri denildiğinde akla ilk olarak dondurma gelmektedir. Özellikle sert kıvamı, eşsiz tadı ve ilgi çekici sunumu ile hemen herkes bayılır Kahramanmaraş dondurmasına. Bu dondurmanın asıl lezzeti keçi sütünden gelmektedir. Bu lezzetin dışında Kahramanmaraş mutfağı oldukça zengin ve lezzetlidir. Sizin için tadı damağınızda kalma garantisi olan bazı yemekleri listemize ekledik.
Maraş Köfte
Maraş Tarhana
Maraş Tava
Eli Böğründe
Un Sucuğu
Meyve Kurusu
Maraş Paçası
Sömelek Köfte
Kallili Köfte
Acem Pilavı

Kahramanmaraş’ta Nerede Kalınır?

Kahramanmaraş il merkezi ve çevre ilçelerde konaklama yapabileceğiniz çok çeşitli oteller bulunmaktadır. Özellikle her zevke ve her keseye uygun otel çeşitliliği konaklamayı oldukça kolaylaştırmaktadır. Ayrıca bölgede yine alternatif olarak pek çok konaklama evi ve pansiyon mevcuttur.

Kahramanmaraş Gezi Rehberi

Kahramanmaraş otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Kahramanmaraş'a ulaşım nasıl yapılır? Kahramanmaraş'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Kahramanmaraş'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Kahramanmaraş Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.