türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Karaman Otobüs Firmaları

Karaman Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Karaman otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Karaman Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Karaman Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Karaman Otobüs Bileti

Karaman Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
karaman otogarı

Karaman

9.000 kilometre karelik bir alan üzerine kurulu olan Karaman İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Karaman kuzey ve batıdan Konya, güneyden Mersin ve güneybatısından Antalya illeri ile komşudur. Karman İç Anadolu’nun genel karasal iklim yapısına sahip bir bölgedir. Bölgede yazları sıcak ve kurak, kışlar ise kar yağışlıdır. Karaman tarihinde pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Karaman ilini tarihi ne kadar eskiye gidiyor bilinmez ama yapılan kazılar sonucu bölgenin eski bir yerleşim, ticaret ve kültür merkezi olduğun göstermektedir. Karaman Hititler döneminde bir askeri us olarak kullanılmış daha sonrasında Frigler ve Lidyalıların egemenliğine girmiştir. Anadolu Selçuklu Devleti’nin zayıflamasıyla Karamanoğulları beyliği bölgeyi ele geçirip burada Karamanoğlu Devletini kurmuştur.

Karaman bölgesinde Yunus Emre, Mevlana, Şeyh Edebali gibi birçok Türk büyüğü yetişmiştir ve brada eserler vermişlerdir. Karaman ili yer altı şehirleri, mağaraları ve doğal güzelliği sayesinde turistik bir değere sahiptir. Bölge topraklarının yüzde 30'undan fazlası tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. Karaman gıda imalatı ve alt sanayi grubu olan bisküvi sanayinde Ülke ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Karaman ilinde Türkiye’nin bulgur üretiminin % 20’sinden fazlası üretilmektedir.

Karaman Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Karaman Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Karaman Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Karaman Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Karaman Otogar Adresi: Alacasuluk Mah. 100. Yıl Bul. Merkez/Karaman

Karaman Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0338 213 24 65
Faks: 0338 212 83 82
E-Posta: -

Karaman Otobüs Firmaları Bilgileri

Karaman Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Karaman Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Karaman Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Karaman Otobüs Bileti

Diğer illerden Karaman'a veya Karaman'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Karaman Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Karaman'da Gezilecek Yerler

Birçok Türk büyüğünün yaşadığı ve sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış bu şehirde eşsiz tarihi mimariler, kaleler, cami ve kiliseler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Karaman ilinde muhteşem mağaraları ve doğal güzellikleri görmenizi tavsiye ederiz. Şehre gelmeden önce sitemiz üzerinden online otobüs bileti görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca yine sitemiz üzerinden online olarak otobüs bileti alabilirsiniz. Karaman ili yeraltı şehirleri, camileri, manastırları, kiliseleri ve mağaraları ile gelen turistlere harika bir tatil imkanı sunmaktadır. Özellikle Anadolu’nun mucizesi olan İncesu mağarası, Meraspolis Mağarası ve Ermenek vadisini görmeden geçmeyin. İl çevresinde bulunan Zeyve Pazarı turistlerin uğrak yeri olarak bilinir. Ayrıca bölgedeki Karaman Kalesi, Tartan Evi ve Çeşmeli Kilisesi belge tarihi hakkında sizlere pek çok şey anlatacak eserledir.

Karaman’da Ne Yenir?

Tarımsal üretimin fazla olmasından dolayı Karaman mutfağına genel olarak tahıl ürünleri ağırlıktadır. Mutlaka tatmanız gereken lezzetleri sizin için sıraladık.
Arabaşı Çorbası
Gılan Böreği
Guymak
Çullama
Zerde
Elma Tatlısı

Karaman’da Nerede Kalınır?

Karaman ilinde 3 ve 4 yıldızlı otel ve pansiyonlar bulmak mümkündür. Ayrıca çevre ilçelerde yöresel ve otantik yerlerde konaklama imkanı da yakalayabilirsiniz. Karaman da konakla genellikle her mevsim konforlu ve uygun fiyatlıdır. Otellerin çoğu Karaman merkezde yer almaktadır. Ayrıca doğa ve macera severler için çadırlarla konaklama yapmak ve kamp alanları bulmak mümkündür. Bahar ve yaz aylarında genellikle yoğun turist akını olan şehre gitmeden önce rezervasyonlarınızı gerçekleştirmekte fayda vardır.

Karaman Gezi Rehberi

Karaman otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Karaman'a ulaşım nasıl yapılır? Karaman'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Karaman'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Karaman Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.