türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Mardin Otobüs Firmaları

Mardin Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Mardin otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Mardin Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Mardin Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Mardin Otobüs Bileti

Mardin Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Mardin Otogar

Mardin

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Dicle ve Fırat nehirlerinin arasına yer alan Mardin ili en çok merak edilen bölgelerin başında gelmektedir. Farklı diller ve farklı dinlere kucak açan bölge köklü ve kadim bir geçmişe sahiptir. Suriye ile sınır komşusu olan Mardin Türkiye’nin e kalabalık 26. şehridir. Yapılan nüfus sayımlarına göre şehirde yaklaşık olarak 838.778 kişi yaşamaktadır. Mardin iline bağlı olan 10 ilçe belediyesi vardır. Mardin yukarı Mezopotamya üzerindeki en eski yerleşim alanlarından biridir. Yapılan arkeolojik kalıntılara göre bölge tarihi Paleolitik Çağ’ı işaret etmektedir. Mardin bölgesi zaman içerisinde Hitit, Urartu ve Medlerin, Persler ve Sasanilerin ve Bizans egemenliğine girmiştir. 1071 Malazgirt Zaferi ile Türkler bölgeye hakim olmuştur. Daha sonra bölgeye sırasıyla Artuklu Beyliği, Eyyubiler, Anadolu Selçukluları, İlhanlılar, Karakoyunlular ve Akkoyunlular hakim olmuştur. 1517 yılında Çaldıran Savaşı sonrası bölge Osmanlı Devleti hakimiyetine girmiştir. Milli Mücadele zamanında bölge İngiliz ve Fransızların işgaline uğramış olsa da Mardinliler gösterdikleri direniş ile işgalden kurtulmuştur. Mardin 2012 yılında büyükşehir ünvanlı kazanmıştır.

Mardin Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Mardin Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Mardin Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Mardin Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Mardin Otogar Adresi: Mardin-Batman Karayolu Kamor Mevkii Merkez/MARDİN

Mardin Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0482 212 15 49
Faks: 0482 -
E-Posta: -

Mardin Otobüs Firmaları Bilgileri

Mardin Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Mardin Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Mardin Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Mardin Otobüs Bileti

Diğer illerden Mardin'e veya Mardin'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Mardin Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Mardin’de Gezilecek Yerler

Mardin bulunduğu bölgenin medeniyet ve kültür hazinesidir. Kültür turlarının vazgeçilmezi olan Mardin’de kiliseler, türbeler, manastırlar, camiler görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Mardin iline hava ve karayolu ile ulaşım mümkündür. Özellikle karayolu ile yapılan gezilerde sıklıkla otobüs seferleri tercih edilir. Sizde yolculuk için sitemiz üzerinden online otobüs bileti satın alabilir veya otobüs firmalarından bilet rezerve edebilirsiniz. Otobüs bileti al işleminin ardından sizler için hazırladığımız gezi rotasını bir göz atın.
Mardin Kalesi
Deyrulzafaran Manastırı
Mor Behnam Kilisesi
Kasımiye Medresesi
Mardin Ulu Camii
Mardin Dara Antik Kenti
Mardin Müzesi
Sabancı Mardin Kent Müzesi
Mor Gabriel Manastırı
Surur Hanı
Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhanesi
Mardin Evleri
Mardin Kültür Peyzaj Alanı
Zeynel Abidin Camii ve Mor Yakup Kilisesi

Mardin’de Ne Yenir?

Birbirinden farklı ve eşsiz lezzetler denildiğin genellikle akla Mardin ili gelmektedir. Mardin mutfağının ünü sadece ülkemizde değil dünya çapına ulaşmayı başarmıştır. Sizin için hazırladığımız listedeki lezzetleri mutlaka tatmalısınız.
Genadir Çorbası
Lebeniye Çorbası
İşkembe Dolması (Kibbe)
İrok
İkbebet
Kaburga Dolması
Dobo
Soğan Kebabı
Firkiye
Sembusek
Mardin Çöreği
Süryani Çöreği
Kilice
Accin
Zingil
Mırra Kahvesi

Mardin’de Nerede Kalınır

Mardin ilinde konaklayabileceğiniz birbirinden farklı tesis mevcuttur. Şehir merkezinde 3, 4 ve 5 yıldızlı oteller misafirlerini bekliyor. Ayrıca konaklama için butik otelleri, pansiyonları da tercih edebilirsiniz. Eski konakların otel olarak hazırlandığı Mardin’den hiç ayrılmak istemeyeceksiniz.

Mardin Gezi Rehberi

Mardin otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Mardin'a ulaşım nasıl yapılır? Mardin'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Mardin'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Mardin Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.