türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Nevşehir Otobüs Firmaları

Nevşehir Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Nevşehir otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Nevşehir Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Nevşehir Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Nevşehir Otobüs Bileti

Nevşehir Otobüs Firmaları Telefon Numaraları


Nevşehir Turistik İlçesi

Göreme Otobüs Bileti >>

 
nevşehir otogar

Nevşehir

Osmanlı zamanlarında Muşkara adı ile bir köy olan Nevşehir ili Osmanlıca dilinde yeni şehir anlamına gelen şimdiki ismini almıştır. Farklı bir dünyaya açılan bir masal kapısı gibi olan şehir Anadolu’nun masal kenti olarak adlandırılır. Nevşehir denildiğinde ilk olarak akla gelen şey Kapadokya’dır. Bu bölgenin adı ise Kapadokya krallığından gelmektedir. Aslında Kapadokya isminin anlamı da güzel atlar diyarı demektir. Hititlerden sonra bölge Hristiyanlığın önemli bir merkezi haline gelmiştir. Bölgedeki evler genellikle kayalara oyulmuş resimler genellikle taş duvarlara çizilmiştir. Roma baskılarından kaçan Hristiyanların önemli bir inziva yer olmuştur Nevşehir. Orta Anadolu’nun en özel yeri olarak adlandırılan bölge yer şekilleri ve iklimi ile her mevsim ziyaretler uygun olup, ulaşımı her yerden kolaydır. İlgi çekici doğal yapısı, peri bacaları, kiliseleri, ve doğal güzellikleri ile uğrak bir rota olan şehir yıl içinde binlerce turisti ağırlamaktadır. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan pek çok bölgesi ile Nevşehir Anadolu’nun incisi unvanını sonu kadar hak eden bir ildir.

Nevşehir Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Nevşehir Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Nevşehir Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Nevşehir Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Nevşehir Otogar Adresi: Kasapoğlu Mah. Necip Fazıl Bul. No:1 Göre/NEVŞEHİR

Nevşehir Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0384 213 40 25
Faks: 0384 -
E-Posta: -

Nevşehir Otobüs Firmaları Bilgileri

Nevşehir Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Nevşehir Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Nevşehir Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Nevşehir Otobüs Bileti

Diğer illerden Nevşehir'e veya Nevşehir'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Nevşehir Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Nevşehir’de Gezilecek Yerler

Nevşehir demek aslında birçok kişi için Kapadokya demektir. Sıcak hava balonları, taş dokusu, kiliseleri ve açık hava müzeleri ile bölge dikkatleri üstüne çekmektedir. Köklü bir geçmişe sahip olan şehir, volkanik yapısı ile dünyada adını duyurmuş bir bölgedir. Şehrin en önemli özelliklerinden biri peri bacalarıdır. Önceden meydana gelen volkanik patlamalar, zamanla rüzgar ve suların kayaları aşındırması ile bu şekilleri oluşturmuştur. Bu yapıların oluşması yaklaşık olarak 60 milyon yıl süren bir süreçtir. Sizin için bu önemli şehrin gezi rotasını oluşturduk.
Göreme Açık Hava Müzesi
Üç Güzeller
Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi
Ihlara Vadisi
Derinkuyu Yeraltı Şehri
Kaymaklı Yeraltı Şehri
Özkonak Yeraltı Şehri
Mucur Yeraltı Şehri
Örentepe Yeraltı Şehri

Nevşehir’de Ne Yenir?

Nevşehir denildiğinde yemek ve restoran anlamında genellikle turistik bölgeler akla gelmektedir. Sizin için mutlaka tatmanız gereken bölgeye özgü lezzetleri liste haline getirdik.
Testi kebabı
Tarhana çorbası
Nevşehir tavası
Soğanlama
Ayva dolması

Nevşehir’de Nerede Konaklanır?

Nevşehir’de genel olarak turizm Kapadokya bölgesine yoğunlaştığı için otellerde bu bölgede yoğunlaşmıştır. Bölgede pek çok butik otel ve bölgeye özgü pek çok mağara oteli mevcuttur.
Nevşehir Türkiye’nin popüler turizm bölgelerinden biridir. Bölgeye tüm ülkeden ulaşım oldukça kolaydır. Bölgeye hava ve karayolu ile ulaşım kolaydır. Sıklıkla Nevşehir’e ulaşımda otobüs kullanılmaktadır. Sitemiz üzerinden online otobüs bileti ayırabilirsiniz. Ayrıca otobüs bileti almak için irtibat numaralarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Nevşehir Gezi Rehberi

Nevşehir otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Nevşehir'e ulaşım nasıl yapılır? Nevşehir'in gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Nevşehir'e özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Nevşehir Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.