türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Amasya Otobüs Bileti Fiyatları

Şehzadeler Şehri Amasya

Karadeniz’in en güzel ve en misafirperver şehirlerinden biri olan Amasya, geçmişte birçok uygarlığa başkentlik yapmasıyla ünlüdür. Osmanlı zamanında şehzadelerin eğitim görmesi nedeniyle şehzadeler şehri olarak da anılan Amasya, tarihi ve kültürel dokusuyla ziyaretçilerine adeta bir kültür şöleni yaşatıyor. Yeşilırmak’ın çevresinde kurulan şehrin dört bir yanına yayılmış tarihi camileri, külliyeleri ve kütüphanelerinin mistik havası ise ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaya yetiyor.

Kendine has doğal güzellikleri ve şehzadelerin anısını taşıyan tarihi yapıları ile gezginlerin uğrak noktalarından biri olarak öne çıkan bu sevimli Anadolu kenti, yılın her dönemi misafirlerini bekliyor. Türkiye’nin birçok noktasından düzenlenen Amasya otobüs seferleri ile şehrin muhteşem doğal güzelliklerini keşfedebilir, şehzadelerin göz nuru şehrin tarihi dokusunu daha yakından inceleyebilirsiniz. Bu seyahatiniz için Amasya otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, konforlu bir yolculuk deneyimi yaşayabilirsiniz.

Amasya Otobüs Firmaları

Amasya Otobüs Firmaları (Tam Liste) >>

Amasya Otobüs Bileti Fiyatları Ne Kadar?

İnternette en ucuz Amasya otobüs bileti arayanlar Amasya İstanbul otobüs bileti ne kadar? Amasya Ankara otobüs bileti ne kadar? Amasya İzmir otobüs bileti ne kadar? Diye sorgulamalar yapmaktadır. Amasya’ya karayolu ile ulaşımınızı sağlayacak otobüs bileti fiyatları otobüs şirketlerine göre farklılık göstermektedir. 2+1 Oturma düzenine sahip otobüslerde tek kişilik koltuk fiyatları diğerlerine göre farklıdır. Güncel ve net Amasya otobüs bileti fiyatlarını görmek için sayfanın başında yer alan “Otobüs Bileti Arama” kutusunu kullanınız. Yapacağınız arama en uygun otobüs biletine kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır. Buradan yapacağınız otobüs bileti satın alma işlemlerinin 7/24 müşteri hizmetleri desteğine sahip olduğunu, komisyon içermediğini, güvenli ödeme ile alışveriş olduğunu, iptal edilen bilete kesintisiz iade yapıldığını unutmayınız.

Amasya Otogar Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

Amasya - İstanbul Otobüs Bileti

Amasya - Ankara Otobüs Bileti

Amasya - İzmir Otobüs Bileti

Amasya - Adana Otobüs Bileti

Amasya - Mersin Otobüs Bileti

Amasya - Antalya Otobüs Bileti

Amasya - Tokat Otobüs Bileti

Amasya - Konya Otobüs Bileti

Amasya - Samsun Otobüs Bileti

Amasya - Erzurum Otobüs Bileti

Amasya - Sivas Otobüs Bileti

Amasya - Hatay Otobüs Bileti

Amasya Otogar Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

İstanbul - Amasya Otobüs Bileti

Ankara - Amasya Otobüs Bileti

İzmir - Amasya Otobüs Bileti

Tokat - Amasya Otobüs Bileti

Çorum - Amasya Otobüs Bileti

Sivas - Amasya Otobüs Bileti

Diyarbakır - Amasya Otobüs Bileti

Hatay - Amasya Otobüs Bileti

Adana - Amasya Otobüs Bileti

Antalya - Amasya Otobüs Bileti

Erzurum - Amasya Otobüs Bileti

Bursa - Amasya Otobüs Bileti

Amasya Otobüs Biletini Online Satın Al

Online otobüs bileti satın almak, ucuz Amasya otobüs bileti almanın en kolay yoludur. Bunun için sayfa başında bulunan otobüs bileti arama kutusunu kullanmanız yeterlidir. Burada nereden nereye seyahat edeceğinizi ve yolculuk tarihini seçmeniz yeterlidir. Gerisini sistem sizin için hazırlayacaktır. Gelen ekranda Amasya’dan gideceğiniz yere veya bulunduğunuz yerden Amasya’ya tüm otobüs seferleri saatleri ile birlikte sıralanacaktır. Listede otobüs firmaları ve en uygun Amasya otobüs bileti fiyatlarını da göreceksiniz. Yapacağınız seçim ile en ucuz otobüs bileti almaya kolayca ulaşacaksınız. Otobüs yolculuğu yapacağınız koltuğu kendiniz seçebilirsiniz. Bilet ödemenizi güvenli bir şekilde kredi kartı veya banka kartı ile ödeyebilirsiniz. Online müşteri hizmetleri size şehirlerarası terminale ulaşmanız için gerekli servis bilgilerini (ilgili otobüs firmasının bu hizmeti varsa) verecektir.

amasya otobüs bileti

Amasya Otobüs Bileti Alın Amasya’nın Tarih Kokan Havasını Hissedin

Amasya’ya ilk ayak bastığınızda şehri ikiye bölen Yeşilırmak boyunca ufak bir tur yapabilir, şehrin tarih kokan sokaklarında dolaşarak yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. Yönünüzü ünlü Amasya evlerine çevirdiğinizde ise tarihin en güzel miraslarından biri olan Alçak Köprü’yü göreceksiniz. Roma döneminden günümüze kadar kalmayı başarmış bu köprüden geçerek Yalıboyu Evleri’ni daha yakından inceleyebilirsiniz.

Amasya evlerinin bulunduğu dar sokaklarının arasından yürürken başınızı kayalıklara doğru kaldırdığınızda tarihin ruhunu gözler önüne seren kaya mezarlarını göreceksiniz. Şehir merkezinden uzaklaşmadan şehzadelerin mirasları olan tarihi yapıları da ziyaret etmeyi ihmal etmemenizi öneririz.

Hazır Amasya’ya gelmişken başka nereler görülmeli?” diye merak ediyorsanız, işte size keyifli bir Amasya turu için alternatif gezi rotası:
Şehrin muhteşem manzarasını izlemek ve şehri kuş bakışı görmek için Amasya Kalesi’nin surları arasında dolaşabilirsiniz.
Amasya Kalesi’nden sonra turistlerin en çok ilgi gösterdiği tarihi yapılarından biri olan Aynalı Mağara’yı ziyaret edebilir, dillere destan olmuş etkileyici hikayesini dinleyebilirsiniz.
Hem mimarisi hem de tarihi ile ilgi çeken bir diğer tarihi yapı ise II. Beyazıd Külliyesi’dir. Külliye ’den çıktıktan sonra Anadolu kültürüne ait mumyaların sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edebilir, kültürel bilgilerinize bir yenisini daha ekleyebilirsiniz.
Şehirden biraz uzaklaşmak istediğinizde Borabay Gölü’nde doğaya karşı bir fincan çay içebilir, Yedi Kuğular Kuş Cenneti’nde doğanın birbiriyle muhteşem uyumuna şahit olabilirsiniz.
Amasya’dan ayrılmadan önce Bimarhane’de düzenlenen yöresel eğlencelere katılabilir, Amasya’nın sıcak ve samimi halkı ile birlikte doyasıya eğlenerek, unutamayacağınız bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Amasya Gezilecek Yerler >>