türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Kırıkkale Otobüs Bileti Fiyatları

Cumhuriyet Şehri Kırıkkale

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kırıkkale, Kızılırmak Nehri’nin geçtiği bereketli toprakları, tarihi yapıları ve kendine has doğal güzellikleri ile keşfedilmeyi bekliyor. Anadolu’nun önde gelen şehirlerinden biri olan Kırıkkale’nin kuruluşu yeni olsa da geçmişte birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığı biliniyor. Cumhuriyet döneminde kurulan şehrin tarihinin M.Ö 3000-4000’li yıllara kadar dayandığı birçok tarihi kaynakta yer alıyor.
Zengin tarihi kültürü, kendine has doğal güzellikleri ve birbirinden lezzetli yöresel yemekleriyle son yıllarda artan bir turizm potansiyeline sahip olan şehir, Ankara’ya bir saatlik mesafede olmasıyla da ulaşım açısından cazip seçenekler sunuyor. Askeri silah fabrikasıyla da ünlü olan şehrimize Türkiye’nin birçok yerinden düzenlenen Kırıkkale otobüs seferleri ile gidebilir, şehrin tarihi dokusunu daha yakından inceleyebilirsiniz. Üstelik bu seyahatiniz için Kırıkkale otobüs biletinizi online olarak satın alabilir, konforlu bir seyahatin ardından şehre ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kırıkkale Otobüs Firmaları

Kırıkkale Otobüs Firmaları (Tam Liste) >>

Kırıkkale Otobüs Bileti Fiyatları Ne Kadar?

İnternette en ucuz Kırıkkale otobüs bileti arayanlar Kırıkkale İstanbul otobüs bileti ne kadar? Kırıkkale Ankara otobüs bileti ne kadar? Kırıkkale İzmir otobüs bileti ne kadar? Diye sorgulamalar yapmaktadır. Kırıkkale’ye karayolu ile ulaşımınızı sağlayacak otobüs bileti fiyatları otobüs şirketlerine göre farklılık göstermektedir. 2+1 Oturma düzenine sahip otobüslerde tek kişilik koltuk fiyatları diğerlerine göre farklıdır. Güncel ve net Kırıkkale otobüs bileti fiyatlarını görmek için sayfanın başında yer alan “Otobüs Bileti Arama” kutusunu kullanınız. Yapacağınız arama en uygun otobüs biletine kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır. Buradan yapacağınız otobüs bileti satın alma işlemlerinin 7/24 müşteri hizmetleri desteğine sahip olduğunu, komisyon içermediğini, güvenli ödeme ile alışveriş olduğunu, iptal edilen bilete kesintisiz iade yapıldığını unutmayınız.

Kırıkkale Otogar Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

Kırıkkale - İstanbul Otobüs Bileti

Kırıkkale - Ankara Otobüs Bileti

Kırıkkale - İzmir Otobüs Bileti

Kırıkkale - Sivas Otobüs Bileti

Kırıkkale - Erzurum Otobüs Bileti

Kırıkkale - Adana Otobüs Bileti

Kırıkkale - Nevşehir Otobüs Bileti

Kırıkkale - Yozgat Otobüs Bileti

Kırıkkale - Malatya Otobüs Bileti

Kırıkkale - Samsun Otobüs Bileti

Kırıkkale - Antalya Otobüs Bileti

Kırıkkale - Kayseri Otobüs Bileti

Kırıkkale Otogar Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

İstanbul - Kırıkkale Otobüs Bileti

Ankara - Kırıkkale Otobüs Bileti

İzmir - Kırıkkale Otobüs Bileti
Nevşehir - Kırıkkale Otobüs Bileti

Antalya - Kırıkkale Otobüs Bileti

Bursa - Kırıkkale Otobüs Bileti

Yozgat - Kırıkkale Otobüs Bileti

Çorum - Kırıkkale Otobüs Bileti

Gaziantep - Kırıkkale Otobüs Bileti

Trabzon - Kırıkkale Otobüs Bileti

Kayseri - Kırıkkale Otobüs Bileti

Tokat - Kırıkkale Otobüs Bileti

Kırıkkale Otobüs Biletini Online Satın Al

Online otobüs bileti satın almak, ucuz Kırıkkale otobüs bileti almanın en kolay yoludur. Bunun için sayfa başında bulunan otobüs bileti arama kutusunu kullanmanız yeterlidir. Burada nereden nereye seyahat edeceğinizi ve yolculuk tarihini seçmeniz yeterlidir. Gerisini sistem sizin için hazırlayacaktır. Gelen ekranda Kırıkkale’den gideceğiniz yere veya bulunduğunuz yerden Kırıkkale’ye tüm otobüs seferleri saatleri ile birlikte sıralanacaktır. Listede otobüs firmaları ve en uygun Kırıkkale otobüs bileti fiyatlarını da göreceksiniz. Yapacağınız seçim ile en ucuz otobüs bileti almaya kolayca ulaşacaksınız. Otobüs yolculuğu yapacağınız koltuğu kendiniz seçebilirsiniz. Bilet ödemenizi güvenli bir şekilde kredi kartı veya banka kartı ile ödeyebilirsiniz. Online müşteri hizmetleri size şehirlerarası terminale ulaşmanız için gerekli servis bilgilerini (ilgili otobüs firmasının bu hizmeti varsa) verecektir.

kırıkkale otobüs bileti

Kırıkkale Otobüs Bileti Alın Şehrin Tarihi Keşfedin

Kırıkkale’ye adım attığınızda ilk görmeniz gereken yerlerden biri Silah Müzesi’dir. 1990 yılında açılan MKE Silah Sanayi Müzesi’nde 15. Ve 20 yüzyıllar arasında Osmanlı İmparatorluğu’nda kullanılan silahların yanı sıra Avrupa ülkelerinin kullandığı askeri malzemeler sergileniyor. Dolayısıyla günümüze kadar gelişen silahları yakından görme şansına sahip olabilirsiniz.
Dini yapılar bakımından da zengin olan Kırıkkale’de Hasandede Camii ve Haydarpaşa Camii’ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu iki camiinin yanında bulunan türbeleri de mutlaka görmelisiniz.
Şehir merkezinden biraz uzaklaşıp Kırıkkale’nin ilçelerine uğramak istediğinizde Ceritkale Kaya Mezarlarını gezi listenize eklemenizi öneriyoruz. Bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biri olan ve Kırıkkale’nin Keskin ilçesine 9-10 km uzaklıkta olan Ceritkale mezarlarının Demir Çağı’na ait olabileceği düşünülüyor.
Buradan ayrıldıktan sonra 1500’lü yıllardan kalma olan Kırıkkale Tarihi Evleri ’de ilginizi çekebilir. İki katlı mimariye sahip olan evlerin alt katları kagirden üst katları ise ahşaptan yapılmıştır. Özellikle Tayyar Bey Konağı ve Aslan Bey Konağı’nı mutlaka görmelisiniz. Bu tarihi evler Keskin ilçesinin Hasandede kasabasında yer alıyor.
Keskin ilçesinden ayrılmadan önce bölgenin bir diğer doğal yapısı ise Sulu Mağara’dır. Yatay olarak gelişmiş, yarı doğal yarı yapay mağara, düden konumlu bir fosil mağarasıdır. Bu doğa harikası mağara da gezi rotanızda olması gereken lokasyonlardan biridir. Son olarak da şehrin birbirinden farklı yöresel lezzetlerinin tadına bakmadan Kırıkkale’den ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz.

Kırıkkale Gezilecek Yerler >>