türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Kırşehir Otobüs Bileti Fiyatları

İç Anadolu’nun Antik Kentlerinden Biri Kırşehir

Geçmişten günümüze pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Kırşehir, İç Anadolu Bölgesi’nin antik kentlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Zengin bir kültürel mirasa sahip olan şehir; tarihi camileri, türbeleri, kümbetleri ve kervansaraylarıyla Anadolu’nun tan ortasında farklı bir seyahat deneyim vadediyor. Tüm bu güzelliklerinin yanı sıra yer altı şehirleri ve termal sularıyla da tam bir cazibe merkezi olan şehir, mutlaka gezilip görülmesi gereken Anadolu şehirlerimizden biri olarak öne çıkıyor. Türkiye’nin birçok farklı noktasından düzenlenen Kırşehir otobüs seferleri ile bu tarihi şehrimize ulaşabilir, üstelik bu seyahatiniz için Kırşehir otobüs biletinizi online olarak satın alabilirsiniz.

Kırşehir Otobüs Firmaları

Kırşehir Otobüs Firmaları (Tam Liste) >>

Kırşehir Otobüs Bileti Fiyatları Ne Kadar?

İnternette en ucuz Kırşehir otobüs bileti arayanlar Kırşehir İstanbul otobüs bileti ne kadar? Kırşehir Ankara otobüs bileti ne kadar? Kırşehir İzmir otobüs bileti ne kadar? Diye sorgulamalar yapmaktadır. Kırşehir’e karayolu ile ulaşımınızı sağlayacak otobüs bileti fiyatları otobüs şirketlerine göre farklılık göstermektedir. 2+1 Oturma düzenine sahip otobüslerde tek kişilik koltuk fiyatları diğerlerine göre farklıdır. Güncel ve net Kırşehir otobüs bileti fiyatlarını görmek için sayfanın başında yer alan “Otobüs Bileti Arama” kutusunu kullanınız. Yapacağınız arama en uygun otobüs biletine kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır. Buradan yapacağınız otobüs bileti satın alma işlemlerinin 7/24 müşteri hizmetleri desteğine sahip olduğunu, komisyon içermediğini, güvenli ödeme ile alışveriş olduğunu, iptal edilen bilete kesintisiz iade yapıldığını unutmayınız.

Kırşehir Otogar Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

Kırşehir - İstanbul Otobüs Bileti

Kırşehir - Ankara Otobüs Bileti

Kırşehir - İzmir Otobüs Bileti

Kırşehir - Adana Otobüs Bileti

Kırşehir - Kahramanmaraş Otobüs Bileti

Kırşehir - Elazığ Otobüs Bileti

Kırşehir - Bursa Otobüs Bileti

Kırşehir - Gaziantep Otobüs Bileti

Kırşehir - Karaman Otobüs Bileti

Kırşehir - Samsun Otobüs Bileti

Kırşehir - Tokat Otobüs Bileti

Kırşehir - Mersin Otobüs Bileti

Kırşehir Otogar Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

İstanbul - Kırşehir Otobüs Bileti

Ankara - Kırşehir Otobüs Bileti

İzmir - Kırşehir Otobüs Bileti

Adana - Kırşehir Otobüs Bileti

Mersin - Kırşehir Otobüs Bileti

Bursa - Kırşehir Otobüs Bileti

Hatay - Kırşehir Otobüs Bileti

Konya - Kırşehir Otobüs Bileti

Atalya - Kırşehir Otobüs Bileti

Gaziantep - Kırşehir Otobüs Bileti

Şanlıurfa - Kırşehir Otobüs Bileti

Diyarbakır - Kırşehir Otobüs Bileti

Kırşehir Otobüs Biletini Online Satın Al

Online otobüs bileti satın almak, ucuz Kırşehir otobüs bileti almanın en kolay yoludur. Bunun için sayfa başında bulunan otobüs bileti arama kutusunu kullanmanız yeterlidir. Burada nereden nereye seyahat edeceğinizi ve yolculuk tarihini seçmeniz yeterlidir. Gerisini sistem sizin için hazırlayacaktır. Gelen ekranda Kırşehir’den gideceğiniz yere veya bulunduğunuz yerden Kırşehir’e tüm otobüs seferleri saatleri ile birlikte sıralanacaktır. Listede otobüs firmaları ve en uygun Kırşehir otobüs bileti fiyatlarını da göreceksiniz. Yapacağınız seçim ile en ucuz otobüs bileti almaya kolayca ulaşacaksınız. Otobüs yolculuğu yapacağınız koltuğu kendiniz seçebilirsiniz. Bilet ödemenizi güvenli bir şekilde kredi kartı veya banka kartı ile ödeyebilirsiniz. Online müşteri hizmetleri size şehirlerarası terminale ulaşmanız için gerekli servis bilgilerini (ilgili otobüs firmasının bu hizmeti varsa) verecektir.

kırşehir otobüs bileti

Kırşehir Otobüs Bileti Alın Şehrin Tarihi Atmosferini Yeniden Keşfedin!

Osmanlı ve Selçuklu dönemine ait birçok tarihi eseri bünyesinde barındıran Kırşehir, o dönemin kültürünü de günümüzde yaşatmaya devam ediyor. Oldukça otantik bir kültüre sahip olan şehir, misafirlerine zengin gezilecek yerler alternatifleri sunduğu için gezginlerin uğrak noktalarından biri oluyor. Peki, hazır Kırşehir’e gelmişken şehrin hangi noktaları gezilmelidir? İşte size harika bir Kırşehir gezi rotası…
Şehrin merkezine vardığınızda Ahi Evran Camii ve Türbesi’ni gezerek Kırşehir gezinize başlayabilirsiniz. 1482 yılında “Ahilik Teşkilatı”’nın kurucusu olan Ahi Evran adına yaptırılan cami ve türbe farklı mimarisiyle ilginizi çekecektir. Caminin içerisinde bulunan merdivenle çıkılan türbe, 3 kubbe üzerine kare şeklinde inşa edilen yapısıyla oldukça dikkat çekiyor.
Buradan ayrıldıktan sonra yine Kırşehir kent meydanında bulunan ve Selçuklu Döneminden kalma bir yapı olan Cıncıklı Camii’ini de mutlaka görmelisiniz. 1271-1272 yıllarında gözlem evi olarak kullanılan yapı daha sonra camiye çevrilmiştir. Minaresinde kullanılan mavi çiniler nedeniyle bu ismi alan yapı, zamanında Astronomi Yüksekokulu olarak hizmet vermiş ve mimarisinde kullanılan teknik nedeniyle Anadolu Türk sanatında başka bir örneği bulunmamaktadır.
Şehir merkezinden biraz uzaklaşıp Kırşehir-Karaman yolu üzerinde bulunan Çağırken Höyüğü’nü de mutlaka uğramanızı öneriyoruz. Yapılan arkeolojik kazılar neticesinde höyüğün MÖ. 3000’li yıllara kadar dayandığı biliniyor. Buradan çıkartılan değerli eserler ise Kırşehir Kent Müzesi’nde sergilenmektedir.
Kırşehir’in en dikkat çekici tarihi yapılarından biri olan Üç Ayak Kilisesi, ilin merkez ilçesi olan Tabur Oğlu Köyü sınırları içerisinde yer alıyor. 10 yüzyılda Bizans İmparatoru tarafından yaptırılan yapı iki farklı mezhebin bir arada ibadet etmesi için inşa edilmiş ilk köy kilisesidir. Ayrıca yine aynı bölgede bulunan Hacıfakılı Antik Kenti’ni ve Dulkadir Yeraltı Yerleşkesini de kilisenin civarında görme şansına sahip olabilirsiniz.

Kırşehir Gezilecek Yerler >>