türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Osmaniye Otobüs Bileti Fiyatları

Doğu Anadolu’nun Giriş Kapısı Osmaniye

Güney Akdeniz’in incisi konumundaki Osmaniye, tarihi kaleleri, kendine has doğal güzellikleriyle kültür ve doğa turizminin birleştiği destinasyonların başında geliyor. Şehir merkezinde ve civarında o kadar çok kale var ki Türkiye’nin kaleler şehri olarak adlandırsak abartmış olmayız. Toplamda 26 kalenin bulunduğu şehri gezerken adeta tarihi tekrardan yaşadığınızı hissedeceksiniz.
M.Ö 3000 yıllarına kadar uzanan köklü tarihi ile sayısız devlete ve beyliğe ev sahipliği yapmış olan şehir, Ceyhan Nehri havzası içinde yer alıyor. Çukurova’nın bereketli topraklarının doğusunda yer alan bu şirin şehrimize Türkiye’nin birçok noktasından düzenlenen Osmaniye otobüs seferleri ile gidebilir, üstelik Osmaniye otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilirsiniz.

Osmaniye Otobüs Firmaları

Osmaniye Otobüs Firmaları (Tam Liste) >>

Osmaniye Otobüs Bileti Fiyatları Ne Kadar?

İnternette en ucuz Osmaniye otobüs bileti arayanlar Osmaniye İstanbul otobüs bileti ne kadar? Osmaniye Ankara otobüs bileti ne kadar? Osmaniye İzmir otobüs bileti ne kadar? Diye sorgulamalar yapmaktadır. Osmaniye’ye karayolu ile ulaşımınızı sağlayacak otobüs bileti fiyatları otobüs şirketlerine göre farklılık göstermektedir. 2+1 Oturma düzenine sahip otobüslerde tek kişilik koltuk fiyatları diğerlerine göre farklıdır. Güncel ve net Osmaniye otobüs bileti fiyatlarını görmek için sayfanın başında yer alan “Otobüs Bileti Arama” kutusunu kullanınız. Yapacağınız arama en uygun otobüs biletine kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır. Buradan yapacağınız otobüs bileti satın alma işlemlerinin 7/24 müşteri hizmetleri desteğine sahip olduğunu, komisyon içermediğini, güvenli ödeme ile alışveriş olduğunu, iptal edilen bilete kesintisiz iade yapıldığını unutmayınız.

Osmaniye Otogar Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

Osmaniye - İstanbul Otobüs Bileti

Osmaniye - Ankara Otobüs Bileti

Osmaniye - İzmir Otobüs Bileti

Osmaniye - Mersin Otobüs Bileti

Osmaniye - Antalya Otobüs Bileti

Osmaniye - Diyarbakır Otobüs Bileti

Osmaniye - Adıyaman Otobüs Bileti

Osmaniye - Gaziantep Otobüs Bileti

Osmaniye - Erzurum Otobüs Bileti

Osmaniye - Malatya Otobüs Bileti

Osmaniye - Hatay Otobüs Bileti

Osmaniye - Adana Otobüs Bileti

Osmaniye Otogar Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

İstanbul - Osmaniye Otobüs Bileti

Ankara - Osmaniye Otobüs Bileti

İzmir - Osmaniye Otobüs Bileti

İzmit - Osmaniye Otobüs Bileti

Konya - Osmaniye Otobüs Bileti

Erzurum - Osmaniye Otobüs Bileti

Gaziantep - Osmaniye Otobüs Bileti

Şanlıurfa - Osmaniye Otobüs Bileti

Bursa - Osmaniye Otobüs Bileti

Mersin - Osmaniye Otobüs Bileti

Antalya - Osmaniye Otobüs Bileti

Adana - Osmaniye Otobüs Bileti

Osmaniye Otobüs Biletini Online Satın Al

Online otobüs bileti satın almak, ucuz Osmaniye otobüs bileti almanın en kolay yoludur. Bunun için sayfa başında bulunan otobüs bileti arama kutusunu kullanmanız yeterlidir. Burada nereden nereye seyahat edeceğinizi ve yolculuk tarihini seçmeniz yeterlidir. Gerisini sistem sizin için hazırlayacaktır. Gelen ekranda Osmaniye’den gideceğiniz yere veya bulunduğunuz yerden Osmaniye’ye tüm otobüs seferleri saatleri ile birlikte sıralanacaktır. Listede otobüs firmaları ve en uygun Osmaniye otobüs bileti fiyatlarını da göreceksiniz. Yapacağınız seçim ile en ucuz otobüs bileti almaya kolayca ulaşacaksınız. Otobüs yolculuğu yapacağınız koltuğu kendiniz seçebilirsiniz. Bilet ödemenizi güvenli bir şekilde kredi kartı veya banka kartı ile ödeyebilirsiniz. Online müşteri hizmetleri size şehirlerarası terminale ulaşmanız için gerekli servis bilgilerini (ilgili otobüs firmasının bu hizmeti varsa) verecektir.

osmaniye otobüs bileti

Osmaniye Otobüs Bileti Alın Osmaniye’nın Tarihi Atmosferini Keşfedin

Hitit, Pers ve Roma uygarlıklarına ev sahipliği yapmış olan Osmaniye, stratejik konumu itibariyle Doğu Anadolu’nun giriş kapısı olarak kabul ediliyor. Ortadoğu ülkeleriyle bağlantı sağlayan yolların kesiştiği noktada olduğu için, bölgede bu yolları denetlemek için çok sayıda kale inşa edilmiştir. Bu nedenle Osmaniye geziniz esansında bol bol tarihi kaleler ile karşılaşacaksınız.
Kaleler şehri olarak adlandırılan Osmaniye, sadece tarihi kaleleri ile meşhur değil aynı zamanda kaplıcaları, yaylaları ve açık hava müzeleriyle de zengin gezilecek yer alternatifleri sunuyor. Peki, hazır Osmaniye’ye gelmişken nereler gezilmelidir? İşte size keyifli bir Osmaniye tatili geçirebilmeniz için alternatif gezi rotası….
Yazımızın başından beri Osmaniye’nin bir kaleler şehri olduğundan bahsediyoruz. Bu nedenle şehir turunuza, M.Ö 2000 yıllarında Çukurova’yı Suriye’ye bağlayan yolları kontrol etmek amacıyla yapılan Toprakkale’yi ziyaret ederek başlayabilirsiniz. Osmanlılar zamanında Kınık Kalesi olarak adlandırılan yapı dikdörtgen şeklinde ve dış avlu surlarına sahip.
Buradan ayrıldıktan sonra şehrin diğer ünü kalesi olan ve Roma döneminden kalan Savranda Kalesi’ni de mutlaka ziyaret etmelisiniz. 12 burç kulesine sahip olan kalede su sarnıçları ve bina kalıntıları günümüze kadar gelmiş. Eğer vaktiniz kalırsa Osmaniye’nin diğer önemli kaleleri olan Mitisin, Kastabala ve Kürek Kalelerini de gezmenizi öneririz.
Şehrin kalelerini gezdikten sonra doğa ile baş başa kalmak istiyorsanız, Ceyhan Nehri’nin çevresinde oluşan Kastabala Vadisi’ne gidin ve bölgedeki yabani kuşları izleyin. Muhteşem bir doğa manzarası eşliğinde kuş seslerini dinlemek size huzur verecektir.
Osmaniye’nin doğal güzellikleri sadece burasıyla sınırlı değil elbette. Şehirden ayrılmadan önce Kırmıtlı Kuş Cenneti’ni, Şarlak Şelalesi’ni ve Osmaniye kaplıcalarını da mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Osmaniye Gezilecek Yerler >>