türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Sinop Otobüs Firmaları

Sinop Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Sinop otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Sinop Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Sinop Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Sinop Otobüs Bileti

Sinop Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Sinop Otogar

Sinop

Ülkemizin Karadeniz Bölgesi'nin ortam kısmında bulunan Sinop, Boztepe Burnu’nun kara ile birleştiği noktada yer almaktadır. Tarihi ve turizm açısından oldukça zengin olan Sinop, güneyde Çorum, doğuda Samsun batıda Kastamonu ve kuzeyinde Karadeniz ile komşudur. Muhteşem bir liman şehri olan Sinop’ta dağlar denizler paralel uzanmaktadır. Şehirde bulunan Çatalzeytin, Çangal, Kabalı ve Karasu gibi çaylar Sinop'un önemli akarsuları arasında sayılmaktadır. Karadeniz'in en uç noktasında bulunmasından ötürü farklı bir güzellik sunan Sinop, başta merkezi olmak üzere 9 ilçeden oluşmaktadır. Ayrıca Karadeniz Bölgesi'nin tek doğal Limanı olan Sinop, Eski çağdan günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Sinop Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Sinop Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Sinop Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Sinop Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Sinop Otogar Adresi: Sinop-Ayancık Yolu Korucuk Köyü Merkez/SİNOP

Sinop Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0368 260 03 04
Faks: 0368 -
E-Posta: -

Sinop Otobüs Firmaları Bilgileri

Sinop Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Sinop Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Sinop Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Sinop Otobüs Bileti

Diğer illerden Sinop'a veya Sinop'tan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Sinop Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Sinop'ta gezilecek yerler

Sinop, ülkemizde mutlaka gezilmesi gereken şehirlerden birisidir. Zengin coğrafyaya sahip olan şehre en az iki gününüzü ayırmanız önerilmektedir. Sadece doğal güzellikleri ile değil kültürel değerleri ve eşsiz tarihi ile sizlere unutulmaz bir deneyim sunan Sinop'tan ayrılmak istemeyeceksiniz. Hemen her türlü spora elverişli doğasıyla adrenalin dolu anlar yaşayabileceğiniz Sinop’ta istediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Yılın her mevsimi misafirlerini ağırlayan Sinop’a birçok ilden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Böylece özel araca gerek kalmaksızın online otobüs bileti alarak Sinop’a yolculuk yapabilirsiniz. Web sitemizden tek yön ya da gidiş dönüş Otobüs bileti al işlemi yapabilirsiniz. Bilet işlemini tamamladıysanız, Sinop gezi rotanız da mutlaka eklemeniz gereken yerler şu şekildedir;
Sinop Kalesi
Sinop Etnografya Müzesi
Sinop Tarihi Cezaevi
Boyabat Kalesi
Balatlar Kilisesi
İnceburun Deniz Feneri
İnaltı Mağarası
Hamsilos Koyu (Tabiat Parkı)
Karakum Plajı
Erfelek Şelalesi
Akliman Liman Parkı
Arslan Torun Konağı
Bayraktepe
Sarıkum Gölü Tabiatı Koruma Alanı
Alaattin Camii
Çatak Takım Şelaleleri

Sinop'ta Ne Yenir?

Tüm şehirlerimiz gibi Sinop mutfağının da kendine has lezzetleri bulunmaktadır. Bulunduğu coğrafi konum nedeniyle zengin bir mutfak kültürüne sahip olan Sinop’un en meşhur yemeği Elbette ki Sinop mantısıdır. Bunların yanı sıra birçok lezzeti mutfağında barındıran Sinop kesinlikle denemeniz önerilen lezzetler şu şekildedir;
Nokul
İçli Tava
Mısır Çorbası
Kestaneli İç Pilav
Sırık Kebabı
Kuyu Kebabı
Hamursuz Tatlısı

Sinop'ta Nerede Kalınır?

Gerek doğası, gerek kültürü, gerekse lezzetli mutfağıyla Karadeniz'in önde gelen şehirlerinden birisi olan Sinop un her ilçesi birbirinden farklı güzelliğe sahiptir. Her ihtiyacı uygun Konaklama Tesisi bulunan Sinop'ta merkezde konaklayabilir isterseniz diğer ilçelerde konaklayabilirsiniz. Eşsiz Karadeniz manzarası sunan birçok otel ve pansiyonun bulunduğu Sinop’ta doğa ve Deniz ile iç içe bir tatil geçirebilirsiniz.

Sinop Gezi Rehberi

Sinop otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Sinop'a ulaşım nasıl yapılır? Sinop'un gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Sinop'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Sinop Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.