türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Tokat Otobüs Firmaları

Tokat Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Tokat otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Tokat Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Tokat Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Tokat Otobüs Bileti

Tokat Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Tokat Otogar

Tokat

Tokat ili özellikle Karadeniz bölgesine bağlı olsa da birçok ilçesi İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Tokat ilinin güneyinde Sivas, Kuzeydoğu ucunda Ordu, batısında Amasya ve kuzeyinde ise Samsun illeri ile komşudur. Tokat ili topraklarında yaklaşık olarak 128.867 kişi yaşamaktadır. Bölgede Karadeniz ikliminin etkisi görülmektedir. Tokat ili ve bölgesi tarih boyunca önemli bir yer olmuştur. Bölgeye tarihte Komana, Kacun veya Sobaro isimleri verilmiştir. Tokat Türkiye’de en çok türbenin bulunduğu illerden biridir. Ayrıca Türkler için çok önemli bir yeri olan Yeşilırmak da Tokat ilinin içinden geçmektedir. Tokat ili özellikle sarma için kullanılan yeşil üzüm yaprağı ile meşhur olsa da bölgede soğan, kavun, şeker pancarı, tütün, patates ve mısır yetişir. Tokat ili özellikle vadi ve yamaçlara kurulu bir şehirdir. Bu özelliği sayesinde il karasal iklim ve Karadeniz iklimi arasında bir geçiş iklimine sahiptir. Tokat iline özellikle turistik geziler için gidilesi en uygun mevsim yaz aylarıdır. Tokat’ta Türkiye’nin her noktasından karayolu ile ulaşmak mümkündür. Karayolu ile yolculuk edecekler için özellikle otobüs yolculuğu yapmalarını öneririz. Tokat gezi planını yaparken erkenden otobüs bileti almayı ihmal etmeyin. Sitemiz üzerinde de online otobüs bileti rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Tokat Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Tokat Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Tokat Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Tokat Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Tokat Otogar Adresi: Yeni Mah. Gültekin Topçam Bul. Merkez/TOKAT

Tokat Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0356 213 36 62
Faks: 0356 -
E-Posta: -

Tokat Otobüs Firmaları Bilgileri

Tokat Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Tokat Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Tokat Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Tokat Otobüs Bileti

Diğer illerden Tokat'a veya Tokat'tan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Tokat Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Tokat’ta Gezilecek Yerler

Tokat’ta insanı kendine hayran bırakan pek çok doğal güzellik ve birçok tarihi eser görmek mümkündür. Liste haline getirdiğimiz gezilecek yerler hakkında daha fazla bilgi edinerek bölgeyi daha rahat gezebilirsiniz. Özellikle bölgede gezilecek yerlerin konumlarına bakıldığında Tokat’ta en az 2 gün zaman ayırmanız gerekir.
Ballıca Mağarası
Sulusaray Antik Kenti
Sulusokak Çarşısı
Mahperi Hatun Kervansarayı
Sulusaray Kaplıcaları
Almus Baraj Gölü Tufantepe
Zile Kalesi

Tokat’ta Ne Yenir?

Hem Karadeniz hem de İç Anadolu kültürünün barındığı ilde, mutfak kültürü de bu iki kültürün ortak bir yansıması gibidir. Tokat’ta hem et yemekleri hem de sebze yemekleri sıkça tüketilmektedir. Sizin için mutlaka tatmanız gereken lezzetli bir yemek listesi hazırladık. Sizlere şimdiden afiyet olsun.
Tokat Kebabı
Etli Dolma
Bala Dolması
Cevizli Çörek
Bezli Sucuk
Kabak Kavurması
Gendüme Çorbası
Mahlep Şarabı
Madımak
Yavan Dolması
Tokat Mantısı
Erikli Yavan Sarma
Tokat Böreği

Tokat’ta Nerede Kalınır?

Tokat ilinde konaklama için 3, 4 ve 5 yıldızlı otel bulmak mümkündür. Otel fiyatları genellikle bulundukları konuma ve konseptlere göre farklılık göstermektedir. Tokat’ta ayrıca konaklama için pek çok konukevi ve pansiyon bulmanızda mümkündür.

Tokat Gezi Rehberi

Tokat otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Tokat'a ulaşım nasıl yapılır? Tokat'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Tokat'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Tokat Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.