türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Van Otobüs Firmaları

Van Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Van otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Van Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Van Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Van Otobüs Bileti

Van Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Van Otogar

Van

Van, Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan ve Türkiye'nin en kalabalık 19. il olma özelliği taşıyan bir ildir. Ayrıca toprak olarak 21.344 kilometrekarelik alana sahip olan Van Türkiye’nin bu anlamda en büyük 6. şehri olma özelliği taşımaktadır. Yapılan nüfus sayımlarına göre ilin yaklaşık nüfusu 1.150.200 kişidir. Bu özelliği ile Van Doğu Anadolu Bölgesinin en kalabalık ilidir. Van bölgesinin çevresi volkanik dağlarla çevrilidir. Ayrıca bölgede Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü vardır. Van’ın toplam 13 ilçesi vardır. Van özellikle tarihi zenginliği ve doğal güzellikleri ile turizm bakımından çok önemli bir yere sahiptir. Dünyanın en eski kentlerinden biri olarak kabul edilen ile 2014 yılında Büyükşehir unvanı verilmiştir. Bölgenin tarihi yaklaşık olarak MÖ 5000 yıllarına kadar uzanmaktadır. Van özellikle jeopolitik konumu ve verimli toprakları sayesinde tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.
Van ili özellikle kaleleri, dünya çapında ün yapmış kedisi ve her mevsim ziyaretlere elverişli coğrafyası ile ön plana çıkmış ve yıl içerisinde binlerce kişi ağırlamaktadır. Ayrıca tüm bunların dışında dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü Van için adeta bir deniz kadar önemlidir.

Van Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Van Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Van Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Van Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Van Otogar Adresi: Akköprü Mah. Terminal Cad. Tuşba/VAN

Van Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0432 -
Faks: 0432 -
E-Posta: -

Van Otobüs Firmaları Bilgileri

Van Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Van Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Van Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Van Otobüs Bileti

Diğer illerden Van'a veya Van'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Van Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Van’da Gezilecek Yerler

Van dünya üzerine yaşanan en eski kentlerden biri olma özelliğinin yanı sıra kendine hayran bırakan doğası ile ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Şehirde birçok medeniyete ait tarihi eser görebilirsiniz. Van ilinde yapacağınız gezi için en az 3-4 gün ayırmanızı tavsiye ederiz. Van iline ulaşım havayolu, demiryolu ve karayolu ile mümkündür. Özellikle bölge coğrafyasını iyi tanımanız açısından karayolunu tercih etmenizi öneririz. Yapacağınız yolculuk için erkenden otobüs bileti almanızı öneririz. Ayrıca zaman kazanmak adına sitemiz üzerinden online otobüs bilet ayırabilirsiniz. Van ilinde mutlaka görmeniz gereken yerlere ait bir liste hazırladık.
Van Kalesi
Hoşap Kalesi
Çavuştepe Kalesi
Van Gölü
Akdamar Adası ve Kilisesi
Muradiye Şelalesi
Şeytan Köprüsü
Yedi Kilise
Van Kedi Evi
Hüsrev Paşa Camii
Erçek Gölü

Van’da Ne Yenir?

Çok zengin bir yemek kültürü olan bölgede her damağa hitap eden lezzetleri bulmak mümkündür. Van denince akla ilk gelenlerden biri Van kahvaltısıdır. Bu konuda ünü dünya çapına yayılmıştır.
Çiriş Pilavı
Van Balığı
Kurut Aşı
Sengeser Yemeği
Murtuğa
Ispanaklı Borani
Ayran Aşı Çorbası
Kürt Köftesi

Van Otlu Peyniri Halise
Kavut
Keledoş

Van’da Nerede Kalınır?

Van merkezde bulunan oteller şehri ziyaret edenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Şehir merkezinin yanı sıra ilçelerde ve özellikle göl kenarında konaklama için 4 ve 5 yıldızlı oteller bulmakta mümkündür.

Van Gezi Rehberi

Van otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Van'a ulaşım nasıl yapılır? Van'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Van'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Van Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.