türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Erzurum Otobüs Firmaları

Erzurum Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Erzurum otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Erzurum Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Erzurum Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Erzurum Otobüs Bileti

Erzurum Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Erzurum Otogar

Erzurum

Erzurum Doğu Anadolu’nun en kalabalık 2. şehridir. Erzurum evliyalar bölgesi ve dadaşlar diyarı olarak anılır. Erzurum yaklaşık olarak 771.173 nüfusa sahip bir mega kenttir. Yüzölçümüne bakıldığında ülkemizdeki en büyük 19. şehirdir. Şehrin tarih öncesine dayanan bir geçmişi vardır. Özellikle coğrafi olarak bir kuşak noktasında bulunmasından dolayı Erzurum pek çok siyasi olaya şahitlik etmiştir. Bölgenin en belirgin geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. İlk zamanlarında Doğu Roma sınırlarında kurulan bu şehir sırasıyla Kimmerler, İskitler, Bizanslar, Persler, Romalılar, Araplar, Moğollar, Safeviler ve Selçuklulara ev sahipliği yapmıştır. Farklı pek çok kavmi bir arada barındırdığı için farklı kültürleri bir arada barındırmış ve kendi kültürünü oluşturmuş bir şehirdir.

Erzurum Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Erzurum Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Erzurum Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Erzurum Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Erzurum Otogar Adresi: Çiftlik Kars-Erzincan Yolu Yakutiye/ERZURUM

Erzurum Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0442 218 22 93 - 0442 233 12 00
Faks: 0442 -
E-Posta: -

Erzurum Otobüs Firmaları Bilgileri

Erzurum Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Erzurum Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Erzurum Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Erzurum otobüs firmaları; Dadaş Turizm, Esadaş Turizm, Palandöken Seyahat

Erzurum Otobüs Bileti

Diğer illerden Erzurum'a veya Erzurum'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Erzurum Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Erzurum’da Gezilecek Yerler

Dadaşlar diyarı Erzurum gezilip görülecek tarihi yerlerin yanı sıra doğal güzellikleriyle de ün yapmıştır. Coğrafi yapısı nedeniyle doğal güzelliklerle dolu olan Erzurum’da Anadolu medeniyetinin tarihini yakından hissetmeniz mümkün. Medreseler, ovalar, tarihi mekanlar, şelaleler ile dolu dolu bir ota Erzurum. Bu eşsiz rota için bir an önce otobüs bileti al ve bizimle yolculuğa başla.

Her mevsim farklı güzellikleri barındıran şehirde gezip göreceğiniz pek çok yer var. Bu nedenle Erzurum gezinize bir kaç gün ayırmakta fayda görmekteyiz. Hazırladığımız rotayı takip ederek kısa sürede şehri keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz.
Kongre Binası
Nene Hatun Milli Parkı
Yakutiye Medresesi
Tortum Şelalesi
Taşhan
Öşvank Kilisesi
Palandöken
Atatürk Evi ve Müzesi
Erzurum Saat Kulesi
Aziziye Tabyaları
Üç Kümbetler
Abdurrahman Gazi Türbesi
Çifte Minareli Cami
Lala Mustafa Paşa Camii
Rüstem Paşa Kervansarayı
Erzurum Kalesi
Yedi Göller Bölgesi
Narman Peribacaları
Çoban Dede Köprüsü
Hasankale
Mecidiye Tabyası
Solakzade Camii
Paşa Bey Konağı

Erzurum’da Ne Yenir?

Erzurum’a daha gitmeden hemen hemen herkesin lezzeti ile tanıdığı cağ kebabı bölgeye ait meşhur bir lezzettir. Erzurum’ ait daha pek çok lezzet ile tanışmaya hazır mısınız?
Organik Dut Pekmezi
Civil Peynir
Erzurum Yayla Balı
Tandır Ekmeği
Tandır Ketesi
İspir Fasulyesi
Erzurum Kadayıfı
Ayran Aşı
Kesme Aşı
Tatar Böreği
Hıngal
Sulu Hıngal
Cevizli Kete
Çiriş Pancarı
Borani
Ekşili Dolma

Erzurum’da Nerede Kalınır?

Tarihi mekanların birçoğunu bir arada görmek için şehir merkezinde yer alan otelleri konaklama için tercih edebilirsiniz. Oteller genellikle misafirlere temiz, konforlu bir konaklama imkanı sunmaktadır. Ayrıca bölgede pek çok pansiyon mevcuttur. Konaklama ve seyahat için sitemiz üzerinden online otobüs biletlerine bakabilirsiniz.

Erzurum Gezi Rehberi

Erzurum otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Erzurum'a ulaşım nasıl yapılır? Erzurum'un gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Erzurum'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Erzurum Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.