türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Kırklareli Otobüs Firmaları

Kırklareli Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Kırklareli otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Kırklareli Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Kırklareli Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Kırklareli Otobüs Bileti

Kırklareli Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Kırklareli Otogar

Kırklareli

Ülkemizin Marmara Bölgesi'nin Trakya yakasında yer alan Kırklareli, kuzeyde Bulgaristan, güneyde Tekirdağ, doğuda Karadeniz ve batıda Edirne ile komşudur. Kırklareli’nin tarihi MÖ 6. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Zengin doğası, tarihi ve kültürü ile ön plana çıkan il Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesinde yer almaktadır. Tarihi metinlerde Kırk Kilise adıyla anılan şehrin adı 1924 yılında Kırklareli olarak değiştirilmiştir. Kırklareli şehri 8 ilçeden oluşmaktadır. Bölge yaklaşık olarak 7000 kilometre kare alan üzerinde kurulmuştur. Yapılan son nüfus sayımlarına göre bölgede 343.800 kişi yaşamaktadır. Bölge tarih boyunca Traklar, Persler, Makedonlar ve Romalılar hakimiyet sağlamıştır. Kırklareli ilinde tarihi kiliseler, camiler, mağaralar ve manastırlar çokça bulunur. Bölge hem tarihi zenginliği hem de Karadeniz şeridinde yer alan plajları ile yılda çok fazla turist çekmektedir. Özellikle bölgede yoğunluk yağlı güreşlerin düzenlendiği mayıs ve haziran aylarında artmaktadır.

Kırklareli Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kırklareli Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Kırklareli Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Kırklareli Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Kırklareli Otogar Adresi: Karacaibrahim Mah. Mustafa Kemal Bul. Merkez/KIRKLARELİ

Kırklareli Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0288 214 32 09 - 0288 214 12 60
Faks: 0288 214 99 62
E-Posta: -

Kırklareli Otobüs Firmaları Bilgileri

Kırklareli Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Kırklareli Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Kırklareli Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Kırklareli Otobüs Bileti

Diğer illerden Kırklareli'ne veya Kırklareli'nden diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Kırklareli Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Kırklareli’nde Gezilecek Yerler

Bulunduğu geçiş konumu itibariyle birçok kez el değiştirmiş olan Kırklareli, gerek tarihi gerekse kültürel anlamda oldukça zengin bir kenttir. Pek çok gezilecek yeri bulunan Kırklareli’nde doyasıya eğlenebilir ve çevre illere minik ziyaretler yapabilirsiniz. Web sitemizden online otobüs bileti görüntüleyerek Kırklareli’ne gitmeden önce gezi planınızı yapabilirsiniz. Dilerseniz yine sitemizden otobüs bileti al işlemi ile hem Kırklareli’ne hem de çevre illerine kolay ve güvenli bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Kırklareli gezi planınızı yaparken listenize ekleyebileceğiniz mutlaka görülmesi gereken yerler şu şekildedir;
Hızırbey Camii
Kadı Camii
Küçük Ayasofya Camii
Babaeski Köprüsü
Sokullu Mehmet Paşa Köprüsü
Kıyıköy Aya Nikola
Yıldız Dağları
Dupnisa Mağarası

Kırklareli’nde Ne Yenir?

Bölgede hem hayvancılık yapıldığı hem de denize kıyısı olduğu için mutfakta da sıklıkla et ve süt ürünleri kullanılmaktadır. Bölgede yüz yıla aşkın süredir yemek hizmeti veren pek çok restoran mevcuttur. Size tavsiyemiz bölgeye gittiğinizde mutlaka listeye aldığımız lezzetlerin tadına bakın.
Kırklareli Köftesi
Keşkek
Zerde
Plaska
Kaymaçina
Çoban Böreği
Umaç Çorbası
Höşmel
Borani Yemeği
Et Haşlama
Manca
Kapuska
Tas Kebabı
Hıdırellez Kuzusu
Ciğer Tava
Barbun, Tekir, Hamsi, Palamut
Kefal Pilakisi
Torik Lakerdası
Hurma Tatlısı
Kadıngöbeği
Ekmek Ve Kabak Tatlısı

Kırklareli’nde Nerede Kalınır?

Kırklareli sahil kısmında bulunan Demirköy, Vize ve Kıyıköy beldelerinde yaz aylarında hem merkezde hem de denize sıfır 3, 4 ve 5 yıldızlı oteller bulabilirsiniz. Ayrıca otellerin yanı sıra pek çok pansiyon ve kiralık daire de mevcuttur. Şehir merkezinde kalmak isteyenler içinde pek çok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Otel fiyatları özellikle sunulan hizmete göre uygun ve ekonomiktir.

Kırklareli Gezi Rehberi

Kırklareli otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Kırklareli'ye ulaşım nasıl yapılır? Kırklareli'nin gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Kırklareli'ye özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Kırklareli Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.