türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Diyarbakır Otobüs Bileti Fiyatları

Diyarbakır Mezopotamya’nın Beşiğinde Bir Şehir

Doğu Anadolu’nun en otantik kültürüne sahip şehirlerinden biri olan Diyarbakır, kendine özgü gelenekleri, tarihi yapıları ve yöresel lezzetleriyle sizi Mezopotamya’nın beşiğine çağırıyor. Yüzyıllar boyu pek çok uygarlığa ve kültüre ev sahipliği yapmış olan bu kadim şehir, ziyaretçilerine gezilip görülecek yerler açısından da zengin alternatifler sunuyor. Tarihi camileri, müzeleri, kaleleri, köprüleri, han ve kervansarayları ile gezginlerin uğrak noktalarından biri olan Diyarbakır hem şehir merkezinde hem de civarında birbirinden değerli tarihi eserleri ile sizleri bekliyor.

Peygamberler şehri olarak da anılan Diyarbakır, Dicle Nehri’nin topladığı akarsularla birlikte bereketli topraklara sahip bir Anadolu şehri. Her bir köşesinde tarihin gizemli izlerini görebileceğiniz bu şehre Türkiye’nin birçok noktasından düzenlenen Diyarbakır otobüs seferleri ile gidebilir, Diyarbakır otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alarak konforlu bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

Diyarbakır Otobüs Firmaları

Diyarbakır Otobüs Firmaları (Tam Liste) >>

Diyarbakır Otobüs Bileti Fiyatları Ne Kadar?

İnternette en ucuz Diyarbakır otobüs bileti arayanlar Diyarbakır İstanbul otobüs bileti ne kadar? Diyarbakır Ankara otobüs bileti ne kadar? Diyarbakır İzmir otobüs bileti ne kadar? Diye sorgulamalar yapmaktadır. Diyarbakır'a karayolu ile ulaşımınızı sağlayacak otobüs bileti fiyatları otobüs şirketlerine göre farklılık göstermektedir. 2+1 Oturma düzenine sahip otobüslerde tek kişilik koltuk fiyatları diğerlerine göre farklıdır. Güncel ve net Diyarbakır otobüs bileti fiyatlarını görmek için sayfanın başında yer alan “Otobüs Bileti Arama” kutusunu kullanınız. Yapacağınız arama en uygun otobüs biletine kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır. Buradan yapacağınız otobüs bileti satın alma işlemlerinin 7/24 müşteri hizmetleri desteğine sahip olduğunu, komisyon içermediğini, güvenli ödeme ile alışveriş olduğunu, iptal edilen bilete kesintisiz iade yapıldığını unutmayınız.

Diyarbakır Otogar Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

Diyarbakır - İstanbul Otobüs Bileti

Diyarbakır - Ankara Otobüs Bileti

Diyarbakır - İzmir Otobüs Bileti

Diyarbakır - Antalya Otobüs Bileti

Diyarbakır - Adana Otobüs Bileti

Diyarbakır - Alanya Otobüs Bileti

Diyarbakır - Gaziantep Otobüs Bileti

Diyarbakır - Elazığ Otobüs Bileti

Diyarbakır - Edirne Otobüs Bileti

Diyarbakır - Mersin Otobüs Bileti

Diyarbakır - Malatya Otobüs Bileti

Diyarbakır - Van Otobüs Bileti

Diyarbakır Otogar Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

İstanbul - Diyarbakır Otobüs Bileti

Ankara - Diyarbakır Otobüs Bileti

İzmir - Diyarbakır Otobüs Bileti

Gaziantep - Diyarbakır Otobüs Bileti

Adana - Diyarbakır Otobüs Bileti

Erzurum - Diyarbakır Otobüs Bileti

Antalya - Diyarbakır Otobüs Bileti

Mersin - Diyarbakır Otobüs Bileti

Malatya - Diyarbakır Otobüs Bileti

Cizre - Diyarbakır Otobüs Bileti

Hatay - Diyarbakır Otobüs Bileti

Konya - Diyarbakır Otobüs Bileti

Diyarbakır Otobüs Biletini Online Satın Al

Online otobüs bileti satın almak, ucuz Diyarbakır otobüs bileti almanın en kolay yoludur. Bunun için sayfa başında bulunan otobüs bileti arama kutusunu kullanmanız yeterlidir. Burada nereden nereye seyahat edeceğinizi ve yolculuk tarihini seçmeniz yeterlidir. Gerisini sistem sizin için hazırlayacaktır. Gelen ekranda Diyarbakır’dan gideceğiniz yere veya bulunduğunuz yerden Diyarbakır’a tüm otobüs seferleri saatleri ile birlikte sıralanacaktır. Listede otobüs firmaları ve en uygun Diyarbakır otobüs bileti fiyatlarını da göreceksiniz. Yapacağınız seçim ile en ucuz otobüs bileti almaya kolayca ulaşacaksınız. Otobüs yolculuğu yapacağınız koltuğu kendiniz seçebilirsiniz. Bilet ödemenizi güvenli bir şekilde kredi kartı veya banka kartı ile ödeyebilirsiniz. Online müşteri hizmetleri size şehirlerarası terminale ulaşmanız için gerekli servis bilgilerini (ilgili otobüs firmasının bu hizmeti varsa) verecektir.

diyarbakır otobüs bileti

Diyarbakır Otobüs Bileti Alın Şehrin Binlerce Yıllık Tarihini Keşfedin

Diyarbakır’a ayak bastığınızda ilk uğrak noktanız; Çin Seddi’nden sonra dünyanın en uzun suru olarak bilinen Diyarbakır Surları olmalıdır. Surları yakından incelediğinizde geçmiş meriyetlere ait motifleri, kabartmaları ve kitabeleri göreceksiniz. Hele bir de surların tepe noktasına çıkın ve kalkan balığını andıran o muhteşem görünüme şahit olun. Daha sonra şehrin en meşhur turistik mekanlarından biri olan Hasan Paşa Konağı’na gidin. Geçmişte konaklama amacıyla kullanılan Hasan Paşa Konağı, günümüzde yöresel kahvaltı lezzetleriyle bulaşabileceğiniz turistik bir mekâna dönüştürülmüş. Çayınızı ve kahvenizi yudumlarken Diyarbakır gezi listenizde yer alan diğer uğrak noktalarınızı belirleyin.

Hazır Diyarbakır’a gelmişken başka nereler gezilmeli?” diye merak ediyorsanız, işte size unutulmaz anılar biriktirmenize t-yardımcı olacak Diyarbakır gezilecek yerler listesi…
Tarihi özelliğinin yanı sıra doğal güzellikleri ile de göz kamaştıran Hevsel Bahçeleri’ni mutlaka gezi listenize eklemelisiniz. 8 bin yıldır ayakta duran ve bu topraklarda yaşamış pek çok medeniyetin besin kaynağı olarak kabul edilen Hevsel Bahçeleri, kendine özgü dokusuyla size kendisine haran bırakacak güzellikleri bünyesinde barındırıyor.
İslam dünyasının 5. Harem-i Şerif’i olarak kabul edilen ve Mar Toma Kilisesi’nin camiye dönüştürülmüş hali olan Ulu Camii tüm ihtişamıyla sizi karşılar. Şehrin adeta simgesi olan camii binlerce yıllık tarihi dokusunu yakından incelediğinizde, geçmişe doğru bir yolculuğa adım atacaksınız.
Diyarbakır gezinizde biraz mola vermek istediğinizde Sülük Han en güzel tercihlerden biri olacaktır. Şehrin otantik atmosferi eşliğinde çay ya da kahve içebilir, şehrin yöresel kebap çeşitlerinin o doyumsuz lezzetleriyle tanışabilirsiniz.

Diyarbakır Seyahat Yazıları

Diyarbakır Gezilecek Yerler >

Dört Ayaklı Minare >