türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Şanlıurfa Otobüs Firmaları

Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Şanlıurfa otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Şanlıurfa Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Şanlıurfa Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Şanlıurfa Otobüs Bileti

Şanlıurfa Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Şanlıurfa Otogar

Şanlıurfa

Türkiye’nin en büyük yedinci şehri olan Şanlıurfa asıl olarak peygamberler şehri olarak ün yapmıştır. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan ili halk arasında kısaca Urfa denilmektedir. Kurtuluş Savaşı sırasında bölge halkının verdiği direnişe ve mücadeleye karşılık olarak ile 1984 yılında Şanlı unvanı verilmiştir. Peygamberler şehri olarak anılan Urfa aynı zamanda efsanelerinde şehridir. Bu efsane Hz. İbrahim’in putları kırıp Nemrut'a karşı gelmesi sonucu ateşe atılmasının anlatımıdır. Efsaneye göre Hz. İbrahim atıldığı ateşte 7 gün boyunca kalır ve 7. günün sonunda ateşten canlı olarak çıkar. Bu nedenle Şanlıurfa Balıklı Göl ve bu göl içindeki balıklar asırlardır kutsal sayılmaktadır. İnsanlık tarihi açısından çok önemli bir yeri olan buğday tarımının ilk olarak bu bölgede yapıldığı kabul edilir. Özellikle Urfa’daki Harran Ovası çok geniş ve zengin bir topraktır. Ayrıca İslamiyet’in ilk camilerinden biri olarak kabul edilen Ulu Camii’nde bu ilde yer almaktadır. Dünya’nın bilinen en eski heykelleri ve en eski tapınağı Göbeklitepe yine Şanlıurfa ilinde bulunmaktadır. Bu nedenle Urfa’yı Müze Şehir olarak adlandırmak yanlış olmayacaktır.

Şanlıurfa Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Şanlıurfa Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Şanlıurfa Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Şanlıurfa Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Şanlıurfa Otogar Adresi: Esentepe Mah. Çevre Yolu Merkez/ŞANLIURFA

Şanlıurfa Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0414 313 26 86
Faks: 0414 -
E-Posta: -

Şanlıurfa Otobüs Firmaları Bilgileri

Şanlıurfa Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Şanlıurfa Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Şanlıurfa Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Şanlıurfa otobüs firmaları; Astor Turizm, Urfa Cesur Turizm, Urfa Hassoy Turizm, Urfa Nazar Turizm

Şanlıurfa Otobüs Bileti

Diğer illerden Şanlıurfa'ya veya Şanlıurfa'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Şanlıurfa Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Şanlıurfa’da Gezilecek Yerler

Mistik bir görüntüye sahip olan şehir özellikle etnik mimarisi, camileri, kiliseleri mağara ve suları ile gezilecek pek çok yere sahiptir. Şanlıurfa’da gezilecek her nokta aslında tarihten ve dinlerde asırlık izler taşımaktadır. Bu efsaneler şehrinde gezilecek yerlere 3 - 4 gün ayırmanızı tavsiye ederim. Urfa iline ulaşımda karayolunu özellikle tercih etmenizi tavsiye ederiz. Kendi aracınızla yolculuk yapmayacaksanız eğer en kısa sürede bir otobüs bileti alabilirsiniz. Ayıca işlerinizi hızlandırmak adına sitemiz üzerinden online otobüs bileti rezervasyonu yaptırabilirsiniz.
Balıklı Göl
Göbeklitepe
Fırfırlı Camii
Selahaddin Eyyubi Camii
Urfa Kalesi
Tektek Dağları Milli Parkı
Ulu Camii
Halfeti
Harran
Atatürk Barajı

Şanlıurfa’da Ne Yenir?

Bölge mutfağı, bölgenin kültür ve tarihi dokusuna uygun olarak çok lezzetli ve zengin altyapıya sahiptir. Şanlıurfa yemek kültürü genellikle acılı, bol baharat ve bol salçalı yiyeceklerden oluşmaktadır. Sizin için lezzetli bir liste hazırladık.
Çiğ Köfte
Ura Kebabı
Patlıcan Kebabı
Borani
Şıllık
Bostana
Ayran Çorbası
Sarı Çorba
Pıtpıt
Çağla Aşı
Sarımsak Aşı
Soğan Tavası
Su Kabağı
İsot Çömleği
Kuymak
Meyan Şerbeti
Lahmacun

Şanlıurfa’da Nerede Kalınır?

Urfa konaklama anlamında kesinlikle sorun yaşayacağınız bir şehirdir. Şehirde her bütçeye göre oteller vardır. Ayrıca oteller dışında bölgede birçok konukevi, pansiyon ve butik otel bulmak mümkündür.

Şanlıurfa Gezi Rehberi

Şanlıurfa otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Şanlıurfa'ya ulaşım nasıl yapılır? Şanlıurfa'nın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Şanlıurfa'ya özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Şanlıurfa Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.