İstanbul Esenler Otobüs Firmaları

İstanbul Esenler Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan İstanbul otobüs firmalarının iletişim bilgileri, İstanbul Esenler Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, İstanbul Esenler Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Esenler Otobüs Bileti

İstanbul Esenler Otogarı Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Alibeyköy Cep Otogarı

İstanbul Avrupa Yakası

İstanbul tarihsel zenginliği, kültürel yapısı ve doğası ile sadece ülkemizin değil aynı zamanda dünyanın en önemli kentlerinden biridir. Coğrafi ve fiziki yapısı sayesinde Asya ve Avrupa kıtaları arasında bir bağlantı yolu olması bir bakıma iki kültürün buluştuğu nokta olmuştur.

İstanbul tarihin en büyük iki imparatorluğunun başkentliğini yapmıştır. Roma İmparatorluğu başkenti Roma’dan İstanbul’a taşınmasıyla Roma Doğu ve Batı olarak ikiye ayrılmıştır. İstanbul’un bilinen en eski ismi Byzantion’dur. Bu isim Megaralılar tarafından kullanılmıştır. Konstantin İstanbul'u başkent ilan ettikten sonra bölgeye Yeni Roma (Nova Roma) ismini verse de zamanla şehrin ismi Konstantinopolis olarak anılmıştır. İstanbul tıpkı Roma gibi 7 tepeden oluşmaktadır. 1204 yılından sonra bölgeyi Latin İmparatorluğu hakimiyeti altına almış ve 57 yıl süren bir yağmalama dönemi başlamıştır. Bu dönemde Türkler Anadolu’da Ege ve Akdeniz kıyılarına kadar gelmişlerdi. Bölge Türkler tarafından dört bir yandan kuşatılmış ve uzun süren bir direnişin ardından Fatih Sultan Mehmet şehri ele geçirmiştir. Böylece Osmanlı başkenti Edirne’den İstanbul’a taşınmıştır.

İstanbul Esenler Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

İstanbul Esenler Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla İstanbul Esenler Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. İstanbul Esenler Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

İstanbul Esenler Otogarı Adresi: Büyük İstanbul Otogarı 34220 Bayrampaşa/İSTANBUL

Esenler Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0212 658 05 05 - 0212 658 00 36
Faks: 0212 658 28 58
Öneri ve şikayetleriniz için : info@avter.com.tr

İstanbul Esenler Otogarı Otobüs Firmaları Bilgileri

İstanbul Esenler Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. İstanbul Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının İstanbul Esenler Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

İstanbul Esenler Otogarı Otobüs Bileti

Diğer illerden İstanbul'a veya İstanbul'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek İstanbul Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Gezilecek Yerler

İstanbul’u gezmek için bir ömür yetmez derler ama siz yine de gezi rotamıza bir göz atın. Gerçek anlamda İstanbul’un gezilecek ve görülecek sayısız yeri vardır. Bunlar ne yazmakla nede gezmekle bitmez. Bu nedenle İstanbul Avrupa Yakasını gezmeye başlamaya önce online otobüs bileti alarak başlayabilirsiniz.
Sultanahmet Meydanı ve Çevresi
Beyazıt Meydanı ve Çarşıları
Eminönü ve Sirkeci
Karaköy ve Tophane
Galata Taksim
Cihangir ve Çukurcuma
Ortaköy, Boğaz ve Beşiktaş
Kuruçeşme, Arnavutköy, Bebek, Rumeli Hisarı
Eyüp Sultan Camii ve Pierre Loti Tepesi
Fatih, Yedikule Zindanları, Vefa
Süleymaniye Camii
Balat
Nişantaşı
Belgrad Ormanı
Atatürk Arboretume
İstanbul Arkeoloji Müzesi

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul mutfağı genellikle Osmanlı ve Bizans kültüründen beslenmektedir. Yine de geleneksel yemeklerin yanı sıra birçok yeni yiyecek türleri bulmakta mümkündür. Kenettin mutfak kültüründe her döneme ait ayrı bir lezzet bulmak mümkündür. Temelde İstanbul mutfağı Türk mutfağının toplam bir özeti gibidir. İstanbul’da Dünya mutfaklarının en iyi türlerini yiyebileceğiniz gibi döner, lahmacun, tost, sosisli, hamburger pizza gibi fastfood yiyecekleri de sıklıkla bulabilir tadabilirsiniz.

İstanbul’da Avrupa Yakasında Nerede Kalınır?

İstanbul’un her yanında yükselen gökdelen ve oteller oldukça lüks konaklama imkanları sunmaktadır. İstanbul’un hemen hemen her semtinde hem pahalı hem de ucuz konaklama imkanı bulmak mümkündür. Şehrin en lüks otelleri Çırağan Caddesi üzerinde, Maslakta ve 4. Levent civarında yer alır. Eğer konaklama için daha kalabalık yerleri tercih etmek isterseniz Beşiktaş veya Taksim civarlarında tercih edebilirsiniz. Sayfamızdan otobüs bileti al işlemiyle İstanbul’u baştan başa gezebilirsiniz.

İstanbul Gezi Rehberi

İstanbul otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile İstanbul'a ulaşım nasıl yapılır? İstanbul'un gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve İstanbul'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "İstanbul Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Seyahat Yazıları

İstanbul'da Gezilecek Doğal Güzellikler >

İstanbul'da Ne Yenir? >

İstanbul Gezilecek Tarihi Yerler >

İstanbul Gezilecek Turistik Yerler >