türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Konya Otobüs Firmaları

Konya Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Konya otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Konya Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Konya Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Konya Otobüs Bileti

Konya Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Konya Otogar

Konya

Konya, yüzölçümü açısından bakıldığında Türkiye’nin en büyük ili olma özelliği taşır. Konya İç Anadolu Bölgesi içerisinde yer alır ve yaklaşık olarak 40.900 metrekarelik bir alana sahiptir. Konya yapılan nüfus sayımlarına göre 2.400.302’lik nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık 7. şehridir. Meram, Akşehir, Selçuklu, Ereğli başta olma üzer Konya’nın 31 adet ilçesi vardır. Çok köklü bir tarihe sahip olan Konya 1987 yılında büyükşehir unvanı almıştır. Konya bölgesi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış köklü bir tarihe sahip bölgedir. Türkiye’nin bilinen en eski yerleşim yeri olan Konya’da yerleşim tarih öncesine dayanmaktadır. Yapılan kazılar ile bölgede cilalı taş çağı ve eski bronz çağına ait pek çok eser bulunmuştur. Özellikle Çumra ilçesinde bulunan Çatalhöyük 9000 yıl öncesine ait bir yerleşim yeri olup Neolitik bir antik kenttir. Bu kazılar yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en önemli kültürel miraslarından biri olarak kabul edilir. Konya adının İkon kelimesinden geldiği bilinmektedir. Bölgede Roma, Hitit, Frigler, Lidyalılar, Persler varlığını sürdürmüştür. 1071 Malazgirt Savaşının etkisi ile Oğuz boyları Anadolu ve Konya’ya hakim olmuş ve 1074 yılında burada Anadolu Selçuklu Devleti kurulmuştur. Devleti ilk başkenti İznik olsa da sonraki dönemlerde Konya başkent olarak seçilmiştir. Konya Anadolu Selçukluları döneminde altın bir çağ yaşamıştır.

Konya Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Konya Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Konya Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Konya Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Konya Otogar Adresi: Yazır Mah. Doç. Dr. Halil Ürün Cad. Selçuklu/KONYA

Konya Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0332 265 02 44
Faks: 0332 -
E-Posta: -

Konya Otobüs Firmaları Bilgileri

Konya Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Konya Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Konya Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Konya otobüs firmaları; Cevizler Seyahat, Güven Akşehir Seyahat, Kontur Turizm, Lüks Aksel Seyahat, Lüks Ereğli Turizm, Özkaymak Turizm

Konya Otobüs Bileti

Diğer illerden Konya'ya veya Konya'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Konya Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Konya’da Gezilecek Yerler

Konya ili kültür ve doğa turizmin vaz geçilmez adreslerinden biridir. Şehirde yüzyıllar öncesinden kalma tarihi eserler, türbeler, camiler ve medreseler görebilirsiniz. Ayrıca Konya doğal güzellikleri, kaplıcaları ve mistik havası ile beklentileri sonu kadar karşılamaktadır. Konya gezisi için en az 4 gün ayırmanızı tavsiye ederiz. Konya’ya ulaşım olarak genellikle karayolu ve otobüs yolculuğu tercih edilmektedir. Online otobüs bileti almak ve bilet rezervasyonu yapmak için sitemizden yaralanabilirsiniz. Ayrıca size en yakın otobüs firmasından otobüs bileti alabilirsiniz. Konya’da görmeniz gereken başlıca yerler şu şekildedir;
Mevlana Müzesi
Karatay Medresesi
Alaaddin Tepesi
İnce Minareli Cami
Çatalhöyük
Şems-İ Tebrizi Türbesi
Kilistra Ve Lystra
Meram Bağları
Beyşehir Gölü
Kelebek Vadisi
Meke Gölü
Konya Bilim Merkezi
Ereğli Müzesi
Sırçalı Medrese
Sultan Selim Cami
Hitit Su Anıtı

Konya’da Ne Yenir?

Konya denilince akla pek çok yöresel lezzet gelir. Mutlaka tatmanız gereken bir ziyafet listesi hazırladık sizler için. Şimdiden afiyet olsun…
Bamya Çorbası
Etli Ekmek
Çebiç
Mevlana Böreği
Zerde Tatlısı
Arabaşı Çorbası
Fırın Kebabı
Tirit
Höşmerim
Sac Arası
Topalak
Batırık

Konya’da Nerede Kalınır?

Konya konaklama açısından sorun yaşayabileceğiniz bir şehir değildir. Konya özellikle 5 yıldızlı otelleri ile misafirlerine konforlu bir konaklama hizmeti sunmaktadır. Ayrıca merkezde ve çevre ilçelerde pek çok otel, pansiyon ve butik otel bulmanız mümkün.

Konya Gezi Rehberi

Konya otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Konya'ya ulaşım nasıl yapılır? Konya'nın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Konya'ya özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Konya Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.