türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat
ankara kalesi

Ankara’nın Mutlaka Görülmesi Gereken Doğal Güzellikleri

Ankara, başkent olmasının yanı sıra, pek çok görülmesi gereken doğal güzelliğe de ev sahipliği yapıyor. Tarihi yapıları, müzeleri ve diğer kültürel mekanları gezdikten sonra Ankara’nın o kendine has doğal güzelliklerini de keşfetmeye ne dersiniz? İşte Ankara’nın mutlaka görülmesi gereken doğal güzellikleri…

Atatürk Orman Çiftliği

Türkiye’de modern tarımın ilk uygulandığı yer olarak biliniyor. Daha sonrasında hazineye vakfedilmiş. Atatürk orman çiftliği farklı bölümlerden meydana geliyor…

Atatürk’ün Selanik’teki evinin bir replikası bulunuyor. Atatürk’ün çocukluğunun geçtiği bu evi merak ediyorsanız Atatürk orman çiftliğine uğramanız gerekiyor.

Gazi Orman Çiftliği Parkı 2006 senesinde park haline getirilmiş. Halka gezilecek, rehabilite edici, çocukların oyun oynayabileceği, nefes alacak bir yer oluşturmak amacıyla oluşturulmuş. Parkın içinde mevsimsel peyzajlar, havuz ve 500 adet gülün olduğu bir gül bahçesi de bulunmakta.

Piknik alanı; Parkta, ailenizle vakit geçirip, piknik yapabileceğiniz devasa bir piknik alanı da mevcut.

Atatürk Orman çiftliği sergi salonu; 2010 senesine kadar şarap üretim tesisi olarak kullanılan mekan artık sergi salonu olarak hizmet veriyor. İçinde resimler, eski makinalar sergilenmekte.

Botanik Parkı

Ankara’nın en sakin parklarından birisi. Kuş cıvıltıları eşliğinde vakit geçirebileceğiniz, rengarenk dokusuyla sizi büyüleyen bir atmosfere sahip. İçinde bulunan bir seradaysa çiçek yetiştiriciliği yapılıyor. Çeşit çeşit bitkilerin arasında küçük bir göletle, bu park insana huzur veriyor.

Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı

Ankara’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden birisi de Soğuksu Milli Parkı’dır. Hafta sonu yerel halk tarafından piknik yapmak ve kafa dinlemek için tercih ediliyor. Milli park oldukça büyük bir araziye sahip aracınızla keşfe çıkabilir, doğa fotoğrafları çekilebilir veya mangal yakıp piknik yapabilirsiniz.

 

Eymir Gölü

Yemyeşil tepelerin arasında kalan bu doğal güzellik sıklıkla etrafında yürüyüş yapmak, bisiklet sürmek için tercih ediliyor. Doğa sporlarını seviyorsanız Eymir Gölü sizin için bakir ve gözden uzak bir alternatif. Üniversitenin sorumluluğunda olan Eymir Gölü ve arazisinde arkadaşlarınızla, ailenizle vakit geçirebilirsiniz. Bir kafede oturup manzaranın tadını çıkarırken sıcak çayınızı yudumlayabilirsiniz. Eğer acıkırsanız 10 km kadar mesafe içinde harika restoranlardan birinde keyifle yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Mogan Gölü

Ankaranın denizi sayılabilecek kadar büyük göle kısa (20 dk) bir araba yolculuğunun ardından ulaşılıyor. Gölün etrafında yürüyüş yapabilir, bisiklet sürebilir, oyun parklarında çocuğunuzu oynatabilirsiniz. Parkın içinde yemek ve oturmak için işletmelerde mevcut. Belediyenin birçok tesisi bu parkta halka ucuz yeme ve içme hizmeti vermekte.

Ankara Kalesi

Ankara Kalesi tarihi Roma’ya kadar uzanmakta. Dış duvarlar asıl mekân olan kaleyi koruyor. Ankara Kalesini görmek istiyorsanız kaleye çıkmadan uğramanız gereken başka mekanlarda kalenin etrafında yer alıyor. Bunlardan birkaçı Anadolu Medeniyetler Müzesi, Rahmi Koç Müzesi ”sanayi ürünlerin sergilendiği tek müzedir”, Azize Teresa Kilisesi.

Türkiye'nin her yerinden Ankara'nın doğal güzelliklerini görmek için gelen yolcular, şehirlerarası otobüs yolculuğunu kullanabilir. Bunun için Yenimahalle'de bulunan Ankara Aşti Otogarı Otobüs Firmaları sayfamızı inceleyerek kendisine en uygun Ankara Otobüs Biletini online satın alabilirler.