türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Ankara Otobüs Firmaları

Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Ankara otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Ankara Aşti Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Ankara Aşti Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ankara AŞTİ Otogarı Otobüs Bileti

Ankara Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Ankara Aşti Otogari Resmi

Ankara

1920 yılından bu yana Türkiye'nin başkenti ve en kalabalık ikinci ili olan Ankara, insanlık tarihinde 5000 yıllık geçmişe sahiptir. Anadolu’nun ortasında yer alması nedeniyle Hititler, Frigler, Persler, Lidyalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlı İmparatorluğu gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Son olarak Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan Ankara, kuzeyinde Kırıkkale ve Çankırı, batısında Eskişehir ve Bolu, güneyinde Konya ve doğusunda Kırşehir ve Aksaray ile komşudur. Ayrıca konumu bakımından birçok otobüsün güzergahı üzerinde bulunan Ankara’da günün her saati Türkiye’nin her yerine seferler düzenlenmektedir.

Ankara Aşti Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Ankara Aşti Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Ankara Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Ankara Aşti Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Ankara Aşti Otogarı Adresi: Beştepeler Mahallesı, Mevlana Bulvarı, No:82 Söğütözü Yenimahalle / Ankara

Ankara Aşti Otogarı Telefon Numaraları:
Telefon: 0312 207 10 00
Faks: 0312 207 10 10
E-Posta: info@asti.com.tr

Ankara Otobüs Firmaları Bilgileri

Ankara Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Ankara Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Ankara Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Ankara Otobüs Bileti

Diğer illerden Ankara'ya veya Ankara'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Ankara Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Ankara Gezilecek Yerler

Ankara, köklü tarihi ve kültürel zenginliğiyle her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Her ne kadar gezilecek yerler bakımından fakir bir şehir olarak gösterilse de Ankara’da birçok müze, camii, park ve meydan bulunmaktadır. Özellikle Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün na’şının bulunduğu Anıtkabir, Ankara’da mutlaka gidilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. İşte başkentte gezilecek yerler;

Anıtkabir
Hamamönü
Ankara Kalesi
Anadolu Medeniyetleri Müzesi
Ankara Rahmi M. Koç Müzesi
Etnografya Müzesi
Hacı Bayram Camii
Augustus Tapınağı
Devlet Resim ve Heykel Müzesi
Kurtuluş Savaşı Müzesi (I. TBMM)
Cumhuriyet Müzesi (II. TBMM)
Tunalı Hilmi Caddesi & Kuğulu Park
Kocatepe Camii
Atakule
Gençlik Parkı
Mogan Park
Ulucanlar Cezaevi Müzesi
Seğmenler Parkı
Kızılay Meydanı
Dikmen Vadisi
Estergon Kalesi
Elmadağ Kayak Merkezi
Harikalar Diyarı
Wonderland Eurasia (Anka Park)
Gordion Antik Kenti

Ankara’da Ne Yenir?

Ankara mutfağında aç kalmak pek mümkün değildir. Yiyecek birçok ünlü yemeği bulunan başkente yolunuz düştüyse öncelikle simit yemenizi öneririz. Her öğün için muhteşem yemekleri bulunan başkentte kahvaltıda bazlama ve kete, çay vaktinde ay böreği ile Pazar böreğini deneyebilirsiniz. Şayet öğle ya da akşam yemeği arayışındaysanız miyane, keşkek, dutmaç ve toyga çorbalarıyla başlangıç yapabilirsiniz. Devamında Ankara tava, kapama, orman kebabı, çoban kavurma ve patlıcanlı et gibi yemekleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca yalancı dolma, efelek dolması ve şirden dolmasının meşhur olduğu Ankara’da Atatürk Orman Çiftliğine giderek güzel bir kokoreç ve köfte de yiyebilirsiniz.

Ankara’da Nerede Kalınır?

Çok sayıda konaklama yerinin bulunduğu başkentte kendi bütçenize uygun konaklama yeri bulabilirsiniz. Otel, pansiyon, konuk evi ve günlük kiralık ev seçeneklerinin bulunduğu Ankara’da istediğiniz tüm semtlerde kalacak yer ayarlayabilirsiniz. Ancak şehir merkezinde ve turistik yerlere yakın oluşuyla Kızılay, Çankaya, Kavaklıdere ve Ulus gibi yerlerde kalınması tavsiye edilmektedir. Lüks ya da orta bütçeye uygun bilindik birçok otelin bulunduğu merkezi bölgeleri tercih ederek ulaşım konusunda da sorun yaşamamış olursunuz.

Ankara Gezi Rehberi

Ankara otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Ankara'ya ulaşım nasıl yapılır? Ankara'nın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Ankara'ya özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Ankara Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ankara Seyahat Yazıları

Ankara'da Gezilecek Doğal Güzellikler >

Ankara'da Gezilecek Tarihi Yerler >

Ankara'da Ne Yenir? >

Ankara'da Yapılacak Eğlenceli Aktiviteler >