türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat
bursa gölyazı

Bursa’da Gezilecek Doğal Güzellikler

Tarihi ve kültürel yapıları kadar doğal güzellikleri ile de insanı büyüleyen Bursa, ülkemizin en nadide şehirlerinden biridir. Kaplıcaları, gölleri, kuş cenneti ve özellikle kış turizminin merkezi haline gelen Uludağ’ı ile yılın her mevsimi farklı tatil olanakları sunuyor. Bir tatilden beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak olan Bursa’nın doğal güzellikleri arasında ister kayak yapabilir ister denize girebilir isterseniz de yemyeşil doğanın içerisinde kamp yaparak huzuru doyasıya yaşayabilirsiniz. İşte sizler için belirlediğimiz Bursa’da gezilecek doğal güzellikler listesi…

Bursa Uludağ

Kış tatili yapmaktan hoşlanıyor ve bembeyaz karlar içerisinde doyasıya bir tatil geçirmeyi planlıyorsanız ülkemizin en popüler kayak merkezinin bulunduğu Uludağ’ı tercih edebilirsiniz. Bu bölgeye her yıl yağan kar miktarının yeterli olması hem amatör hem de profesyonel kayakçılar için ideal bir kayak pisti sunuyor. Bembeyaz zirveleri, bol oksijenli havası ve sıcacık dağ otelleri ile kış ayları için en doğru tatil alternatiflerinden biridir.

Bursa Kaplıcaları

Doğal güzellikleri açısından zengin şehirlerimizden biri olan Bursa, sağlık turizmi için de en önemli destinasyonlar arasında yer alıyor. Yüzyıllar önce nice kralların, kraliçelerin, imparatorların ve padişahların yararlandığı Bursa kaplıcaları günümüzde de hizmet vermeye devam ediyor. Şehrin belirli bölgelerinde irili ufaklı birçok kaplıca bulunuyor. Bu tesisler yılın her mevsimi çok sayıda misafiri ağırladığı için sağlık turizminin de önemli merkezilerinden biri olarak kabul ediliyor. Bursa’nın en önemli kaplıcaları ise; Kükürtlü Kaplıcası, Eski Kaplıca, Oylat Kaplıcaları, Kaynarca Hamamı ve Karamustafa Ilıcası olarak biliniyor.

 

Bursa Kuş Cenneti

Doğa harikası bir bölge olan Bursa Kuş Cenneti, Bursa-Çanakkale yolu üzerinde yer alıyor. Sülün keklik ve tavus kuşu gibi daha birçok kuş türüne ev sahipliği yapan bölge aynı zamanda ladin, sedir ve selvi gibi ağaç çeşitlerini de bünyesinde barındırıyor. Bursa’yı ziyaret ettiğinizde bu muhteşem Kuş Cenneti’ni görmeden şehirden ayrılmamanızı öneririz.

Karacabey Longozu

Bursa’ya gittiğinizde doğayla baş başa kalmak, sakin bir atmosferde doğa gezisine çıkmak ya da yemyeşil ağaçların altında kamp yapmak istiyorsanız tercihinizi Karacabey Longozundan yana kullanmalısınız. Türkiye’nin ikinci büyük longozu olan Karacabey Longozu, Susurluk ırmağının denize dökülmeden önceki son durağında bulunuyor. Su Basar ormanı olarak da bilinen bölge aynı zamanda 250 kuş türüne de ev sahipliği yapıyor. Bitki çeşitliliği ile bir ekolojik yaşam alanı olan bölgeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Türkiye'nin her yerinden Bursa'nın doğal güzelliklerini görmek için gelen yolcular, şehirlerarası otobüs yolculuğunu kullanabilir. Bunun için Osmangazi'de bulunan Bursa (Burulaş) Otogarı Otobüs Firmaları sayfamızı inceleyerek kendisine en uygun Bursa Otobüs Biletini online satın alabilirler.