türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Bursa Otobüs Firmaları

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Bursa otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Bursa Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Bursa Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bursa Otobüs Bileti

Bursa Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Bursa Otogar

Bursa

Bursa Türkiye’nin dördüncü büyük şehridir. Pek çok doğal güzelliği, tarihi yapıları ve olanakları sayesinde sıklıkla tercih edilen bir şehir olmuştur. Bursa’nın köklü tarihinin en açıklayıcı özeti özellikle Osmanlı imparatorluğunun ilk başkenti olmasındır. Özellikle Bursa’nın tarihi dokusu gezilecek yerler hakkında kendiliğinden bir rota oluşturmaktadır. Ayrıca Bursa 2016 yılında Dünya Yaşanabilir şehirler sıralamasında dünyada 28. Sırada yer almıştır. Bursa’nın nüfusu 2018 verilerine göre yaklaşık olarak 3 milyon civarında kişiden oluşmaktadır. Aynı sıralama içerisinde ise Türkiye’de en yaşanabilir şehir unvanını kazanmıştır. Bursa il merkezi ve çevresinde yapılan arkeolojik buluntulara bakıldığında bölgenin tarihi yaklaşık 7 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Aynı zamanda Bursa civarında yerleşim M.Ö 4000’lerde var olduğu bilinmektedir.

Bursa Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Bursa Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Bursa Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Bursa Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Bursa Otogarı Adresi: Yeni Yalova Yolu 8. km BURSA

Bursa Otogarı Telefon Numaraları:
444 99 16
Tel: 0224 261 54 00
Faks: 0224 261 54 20
E-Posta: terminal@burulas.com.tr

Bursa Otobüs Firmaları Bilgileri

Bursa Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Bursa Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Bursa Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Bursa otobüs firmaları; Bursa Turizm, İnegöl Seyahat, Kamil Koç Turizm, Narlıca Seyahat, Nilüfer Turizm, Tuşba Turizm

Bursa Otobüs Bileti

Diğer illerden Bursa'ya veya Bursa'dan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Bursa Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Bursa’da Gezilecek Yerler

Bursa özelde Osmanlı genelde ise pek çok tarih döneminin en önemli kentlerinden biri olmuştur. Genellikle Bursa’da gezilecek yerler denildiğinde akla medreseler, camiler, mimari hanlar ve kiliseler gelir. Tüm bu eşsiz yerlerin dışında Uludağ’ı gezmeden Bursa’yı tam olarak gezmiş sayılmazsınız. Bursa’nın tarihi sokaklar ve mekânları, bembeyaz karları kayak merkezi ve tüm doğal güzellikleri bir otobüs bileti almak kadar yakın size. Sizler için öncelikle sitemiz üzerinden online otobüs bileti hizmetini ve devamında da aşağıdaki gezi rotasını memnuniyetle sunarız.

Ulu Camii
Oylat Kaplıcaları
Bursa Atatürk Evi ve Müzesi
Cumalıkazık
Uludağ
Gölyazı
Altınpark
Suuçtu Şelalesi
Saitabat Şelalesi
Sudüşen Şelalesi
Hünkâr Köşkü ve Müzesi
Acem Reis Camii
Abdal Mehmed Camii
Ahmet Paşa Medresesi
Alaçam Şelalesi
Alaçam Kanyonu
Kültürpark Acık Hava Tiyatrosu
Alaaddin-i Mısri Türbesi
Alaaddin Paşa Camii
Arkeopark
Ali Paşa Camii
Atatrürk Kent Ormanı
Balıkpazarı Camii
Balabancık ve Gazi Aktimur Hisarı

Bursa’da Ne Yenir?

Bursa özellikle Osmanlı imparatorluğunun ilk başkenti olması nedeni ile pek çok farklı beslenme kültürünü bir arada barındıran bir sofrası olmuştur. Bursa mutfağında çorbalar, sebze ve et yemekleri, tatlılar ve şerbetler önemli birer ana unsurdur. Ayrıca Bursa iline özel saray yemekleri de önemli birer lezzet kültürüdür. Bursa’nın dünyaca önlü olarak bilinen yemeği İskender kebaptır. Bu kebap ismini yaratıcı olan İskender Efendi’den almaktadır. Bursa’ya geldiğinizde ayrıca cantık pidesi yemeyi ihmal etmeyin. Bu lezzetler dışında ayrıca İnegöl köfte, ciğer sarma, pideli köfte yemeden şehirden ayrılmayın.

Bursa’da Nerede Kalınır?

Bursa özellikle büyük şehirlere yakın olması ve kış turizminin çok gelişmiş olmasından dolayı pek çok türden konaklamaya imkân verilmektedir. Her bütçeye uygun otel ve pansiyonlar hem şehir merkezinde hem de ilçelerde mevcuttur. Bursa görülmesi ve zaman geçirilmesi gereken eşsiz bir bölge olarak sizleri bekliyor.

Bursa Gezi Rehberi

Bursa otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Bursa'ya ulaşım nasıl yapılır? Bursa'nın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Bursa'ya özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Bursa Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bursa Seyahat Yazıları

Bursa'da Gezilecek Doğal Güzellikler >

Bursa'da Gezilecek Tarihi Yerler >

Bursa'da Ne Yenir? >

Bursa'da Yapılacak Eğlenceli Aktiviteler >