türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat
didim tatil

Didim’de Tatil Nasıl?

Didim çok eski uygarlıkların doğduğu bir tatil yeridir. Doğası ve turizmi ile gezilecek çok sayıda yeri vardır. Didim'de bulunan antik kent Apollon Tapınağı yaz kış görülecek yerler arasındadır. Tarihi eserlerle dolu dolu anlar yaşamak isterseniz Milet Antik Kent tam size göredir. Bunların yanı sıra eşsiz koyları, cam gibi berrak denizleri ile eşsiz yerler vardır. Örneğin; Saplı ada, Akbük, Bafa Gölü gibi.

Birbirinden güzel mavi bayrak alan plajları mevcuttur. Altınkum plajı Didim'in en güzel ve en meşhur plajıdır. Adını incecik ve altın renginde olan kumundan almıştır. Altınkum plajı sadece Didim'in değil Ege bölgesinin de en ünlü plajları arasında yer almaktadır.

Didim'e Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

Didim sıcak bir hava akımına sahiptir. Bu nedenle yaz kış ılıman bir iklime sahip bölgedir. Didim'de en sıcak geçen aylar temmuz ve ağustos aylarıdır. En soğuk geçen ay ise ocak ayıdır. Didime tatile gelmek isteyenler genellikle Haziran ve Eylül ayları arasını tercih etmektedir. Ancak Didime yılın her ayı gelip tatil yapabilirsiniz. Didim'de tatil sezonu erken açılır, geç kapanır. Böylelikle sezondan daha uzun faydalanmak mümkündür.

 

Didim'de Konaklama Yerleri

Yıl içinde çok sayıda turist gelen tatil bölgesi olup Didim'de konaklamak için çok sayıda otel, pansiyon, kiralık ev ve apartlar bulunmaktadır. Dört ve beş yıldızlı oteller lüks bir tatil isteyenlerin tercihi olabilir. Butik otel, apart ve pansiyonlar ise uygun bütçelere hitap eden konaklama yerleridir.

Didim'de konforlu bir şekilde tatil yapmanız için en iyi şekilde hizmet veren oteller vardır. Kalabalık aile ve arkadaş grubuyla tatile gelmek isteyenler ise genellikle apart ve günlük kiralık evleri tercih etmektedir.

Didim'e Nasıl Gidilir?

Didime ulaşım karayolu ya da yakın mesafelerde bulunan havayolu ile sağlanmaktadır. İster kendi aracınız ile isterseniz otobüsle Didime gitmek mümkündür. Didim'e ulaşımda otobüsü tercih edecek olan yolcular, ister Didim otobüs bileti alıp direk Didim'e ister Aydın otobüs bileti alarak kolayca ulaşım sağlayabilirler. Didim İstanbul arası 614 km, Didim Ankara arası 690 km'dir. İzmir Didim arası ise 160 km'dir.

Hemen hemen her il de Aydın Didim için otobüs seferleri vardır. Aynı zamanda ulaşım için İzmir havalimanından ya da Bodrum havalimanından uçak seferleri mevcuttur. Uçaktan indikten sonra havalimanında bulunan Didim minibüsleri kolay şekilde ulaşımınızı sağlamanız için yardımcı olacaktır. Didim pek çok ile yakındır. Yılın her ayı ulaşım olarak son derece kolaydır. Didim’e tatile gelmek isteyenler ister hava ister karayolu üzerinden kolayca ulaşımlarını sağlayabilir.