türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Sivas Otobüs Firmaları

Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Sivas otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Sivas Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Sivas Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Sivas Otobüs Bileti

Sivas Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

 
Sivas Otogar

Sivas

Mezopotamya’dan gelip Avrupa'ya giden, kervanların üzerinde geçtiği İpek Yolu duraklarından biri olan Sivas tarihte çok önemli bir yere sahip olmuştur. Ayrıca Sivas tarihi ve kültürünün alt yapısındaki bir diğer etmen ise şehrin Kral Yolu üzerinde olmasıdır. Sivas’ın nüfusu yaklaşık olarak 638.956 kişidir. Sivas yüzölçümü açısından Türkiye’nin en büyük ikinci ilidir. Sivas ili Giresun, Ordu, Tokat, Erzincan, Malatya, Kahramanmaraş, Kayseri ve Yozgat ile sınır komşusudur. Özellikle ülkemizde 1930 yılından sonra demiryolu ve karayollarının gelişmesi ile şehrin konumu daha da önem kazanmıştır. Özellikle son yıllarda gelişen hava yolları ağı Sivas’a ekonomik anlamda ciddi bir canlılık kazandırmıştır. Sivas ismi antik olarak Sebastia sözcüğünden türediği kabul edilmektedir. Sebastia sözcük olarak saygıdeğer anlamına gelmektedir. Bölgede yapılan kazılar ile beraber bulunan höyük ve eski harabeler, Sivas’taki yerleşimin Neolitik çağa kadar uzadığını kanıtlamaktadır.

Sivas Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Sivas Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Sivas Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Sivas Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Sivas Otogar Adresi: Yenişehir Mah. Kayseri Cad. Merkez/SİVAS

Sivas Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0346 226 15 90
Faks: 0346 -
E-Posta: -

Sivas Otobüs Firmaları Bilgileri

Sivas Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Sivas Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Sivas Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Sivas otobüs firmaları; Divriği Nazar Turizm, Doğanşar Turizm, Öz Sivas Turizm, Selçuk Canlar, Sivas Hedef Turizm, Sivas Huzur Turizm, Suak Kösedağ Turizm, Tozcan Turizm, Yeni Sivas Tur

Sivas Otobüs Bileti

Diğer illerden Sivas'a veya Sivas'tan diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Sivas Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Sivas’ta Gezilecek Yerler

Sivas şehri hem tarihi zenginlikleri ile hem doğal güzellikleri ile hem de kaplıcalarıyla gelen tüm ziyaretçilerine farklı bir atmosfer yaşatmaktadır. Sivas Anadolu’nun en önemli şehirlerinden biri olmasından dolayı bölgede yer alan pek çok tarihi eser mutlaka ziyaret edilmelidir. Özellikle bölgede çok sayıda Selçuklu Dönemine ait esere ev sahipliği yapmaktadır. Sivas gezisi sırasında hem doğa hem de tarihle iç içe bir ziyaret rotası izleyebilirsiniz. Sivas iline özellikle karayolu ile ulaşım sağlamanızı öneririz. Tüm yapmanız gereken otobüs bileti al ve yola çık. Ayrıca sitemiz üzerinden online otobüs bileti rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Sivas gezisi boyunca görmeden dönememeniz gereken bir liste hazırladık.
Divriği Ulu Camii
Sivas Medresesi
Buruciye Medresesi
Çift Minareli Medrese
Gök Medrese
Taşhan
Sivas Eğri Köprü
Gürün Gökpınar Gölü
Kangal Balıklı Kaplıca
Sivas Kongre Binası Atatürk Ve Etnografya Müzesi

Sivas’ta Ne Yenir?

Tarihin farklı noktalarına attığı önemli adımlarla ve Aşık Veysel’in memleketi olarak bilinen Sivas’ın kendine özgü lezzetleri bulunmaktadır. Ağzınızın sularının akacağı lezzetler sunan Sivas’ta kend damak zevkinize uygun lezzetler bulabilirsiniz. Sivas ziyaretinizde mutlaka denemeniz önerilen lezzetler şu şekildedir;
Kesme Aşı
Baviko
Kelle Tatlısı
Sirok / Gömme
Salata Kurutması
Mercimek Badı
Pezik / Dal Turşusu
Peskütan Çorbası
Sivas Katmeri
Hingel
Sübüra
Sivas Ketesi
İçli Köfte
Divriği Pilavı
Sivas Kebabı
Sivas Köftesi
Madımak

Sivas’ta Nerede Kalınır?

Tarihiyle büyüleyen bir şehir olan Sivas’ta konaklamak için pek çok seçenek bulunmaktadır. Lüks ve modern konaklama alternatiflerinin bulunduğu Sivas’ta kendi bütçenize uygun otel ya da pansiyon tercih edebilirsiniz. Ancak size önerimiz Sivas Kalesi yakınlarında bir konaklama alanı tercih etmenizdir. Sivas Kalesi’nin yakınlarında konakladığınızda ulaşım sorunu çekmeyeceğiniz gibi tarih ile iç içe bir gecede geçirmiş olursunuz.

Sivas Gezi Rehberi

Sivas otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Sivas'a ulaşım nasıl yapılır? Sivas'ın gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Sivas'a özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Sivas Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.