türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Yozgat Otobüs Bileti Fiyatları

Eski Bir Oğuz Şehri Yozgat

İlk zamanlarda Oğuzların Bozok koluna mensup Türkmenlerin ağırlıklı olarak yaşadıkları Yozgat, geçmişte çok sayıda uygarlığın hüküm sürdüğü Anadolu şehirlerimizden biridir. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan şehir, zamanında Hititler, Romalılar, Bizanslılar, Frigler, Lidyalılar, Selçuklular ve Osmanlılar olmak üzere birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Topraklarında hüküm süren bu uygarlıkların bıraktığı tarihi eserleri ile öne çıkan Yozgat, Türkiye’nin en önemli şehirlerinin de başında gelir. Zengin kültürel mirası ile tarihi bir gezi fırsatı sunan şehrimize Türkiye’nin birçok yerinden düzenlenen Yozgat otobüs seferleri ile gidebilir, şehrin otantik atmosferini daha yakından keşfedebilirsiniz. Üstelik bu seyahatiniz için Yozgat otobüs biletinizi online olarak güvenle satın alabilir, konforlu bir yolculuğun ardın şehre ulaşabilirsiniz.

Yozgat Otobüs Firmaları

Yozgat Otobüs Firmaları (Tam Liste) >>

Yozgat Otobüs Bileti Fiyatları Ne Kadar?

İnternette en ucuz Yozgat otobüs bileti arayanlar Yozgat İstanbul otobüs bileti ne kadar? Yozgat Ankara otobüs bileti ne kadar? Yozgat İzmir otobüs bileti ne kadar? Diye sorgulamalar yapmaktadır. Yozgat’a karayolu ile ulaşımınızı sağlayacak otobüs bileti fiyatları otobüs şirketlerine göre farklılık göstermektedir. 2+1 Oturma düzenine sahip otobüslerde tek kişilik koltuk fiyatları diğerlerine göre farklıdır. Güncel ve net Yozgat otobüs bileti fiyatlarını görmek için sayfanın başında yer alan “Otobüs Bileti Arama” kutusunu kullanınız. Yapacağınız arama en uygun otobüs biletine kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır. Buradan yapacağınız otobüs bileti satın alma işlemlerinin 7/24 müşteri hizmetleri desteğine sahip olduğunu, komisyon içermediğini, güvenli ödeme ile alışveriş olduğunu, iptal edilen bilete kesintisiz iade yapıldığını unutmayınız.

Yozgat Otogar Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

Yozgat - İstanbul Otobüs Bileti

Yozgat - Ankara Otobüs Bileti

Yozgat - İzmir Otobüs Bileti

Yozgat - Antalya Otobüs Bileti

Yozgat - Sivas Otobüs Bileti

Yozgat - Adana Otobüs Bileti

Yozgat - Şanlıurfa Otobüs Bileti

Yozgat - Bursa Otobüs Bileti

Yozgat - Kayseri Otobüs Bileti

Yozgat - Çorum Otobüs Bileti

Yozgat - Konya Otobüs Bileti

Yozgat - Gaziantep Otobüs Bileti

Yozgat Otogar Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

İstanbul - Yozgat Otobüs Bileti

Ankara - Yozgat Otobüs Bileti

İzmir - Yozgat Otobüs Bileti

Gaziantep - Yozgat Otobüs Bileti

Adana - Yozgat Otobüs Bileti

Çorum - Yozgat Otobüs Bileti

Antalya - Yozgat Otobüs Bileti

Şanlıurfa - Yozgat Otobüs Bileti

Bursa - Yozgat Otobüs Bileti

Kayseri - Yozgat Otobüs Bileti

Sivas - Yozgat Otobüs Bileti

Konya - Yozgat Otobüs Bileti

Yozgat Otobüs Biletini Online Satın Al

Online otobüs bileti satın almak, ucuz Yozgat otobüs bileti almanın en kolay yoludur. Bunun için sayfa başında bulunan otobüs bileti arama kutusunu kullanmanız yeterlidir. Burada nereden nereye seyahat edeceğinizi ve yolculuk tarihini seçmeniz yeterlidir. Gerisini sistem sizin için hazırlayacaktır. Gelen ekranda Yozgat’tan gideceğiniz yere veya bulunduğunuz yerden Yozgat’a tüm otobüs seferleri saatleri ile birlikte sıralanacaktır. Listede otobüs firmaları ve en uygun Yozgat otobüs bileti fiyatlarını da göreceksiniz. Yapacağınız seçim ile en ucuz otobüs bileti almaya kolayca ulaşacaksınız. Otobüs yolculuğu yapacağınız koltuğu kendiniz seçebilirsiniz. Bilet ödemenizi güvenli bir şekilde kredi kartı veya banka kartı ile ödeyebilirsiniz. Online müşteri hizmetleri size şehirlerarası terminale ulaşmanız için gerekli servis bilgilerini (ilgili otobüs firmasının bu hizmeti varsa) verecektir.

yozgat otobüs bileti

Yozgat Otobüs Bileti Alın Şehrin Geçmiş Tarihini Keşfedin!

Eğer bir İç Anadolu turu planlıyorsanız, kendine has kültürü, tarihi değerleri ve sıcak kanlı insanlarıyla en sevilen şehirlerimizden olan Yozgat’ı gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz. Çeşitli tarihi kalıntılara ve mimari eserlere ev sahipliği yapmış olan şehrimize gittiğinizde hem Selçuklu hem de Osmanlı kültürünü yansıtan çok sayıda yapıyla karşılaşacaksınız.
Yozgat’a vardığınızda ilk gezmeniz gereken yerler, Ankova Harabeleri ve Çangelpete Höyüğü olmalıdır. Bu tarihi kalıntıları gezdikten sonra şehrin simgesi haline gelen Saat Kulesi’ni de mutlaka görmelisiniz. Şehir merkezinde olan Kule, mimari yapısıyla göz kamaştıran bir görünüm sunuyor. Sarı köfedeki kesme taşlarla inşa edilen Saat Kulesi, yedi kattan oluşuyor ve farklı yerlere yerleştirilmiş 4 adet saat bulunuyor.
Uzun süre Selçuklu ve Osmanlı hükümdarlığında kalmış olan şehirde çok sayıda tarihi cami göze çarpar. Mimari özellikleriyle dikkat çeken; Cevahir Ali Efendi Camii, Çapanoğlu Camii, Ulu Camii ve Başçavuşoğlu Cami’lerini mutlaka gezmenizi öneriyoruz.
Şehrin tarihi yapılarını gezdikten sonra doğanın ve yeşilin tadını çıkarmak isterseniz, farklı ağaç türlerini görebileceğiniz şehri ormanına gidebilirsiniz. Bol suyu ve tertemiz havasıyla Çayıralan Ormanları’na giderek doğayla baş başa huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.
Doğanın cazibesinden daha fazla yararlanmak, piknik ve yürüyüş yapmak isterseniz o zaman da Karanlık Dere ve Akdağ Ormanları beklentilerinizi karşılayacak güzellikleri önünüze serecektir.
Kaplıcaları ile de ünlü olan Yozgat, pek çok hastalığın tedavisinde alternatif olarak tercih edilen şifalı sularıyla da sağlık turizmine ev sahipliği yapıyor. Yerköy Kaplıcaları, Yeşilovası Ilıcası ve Sarıkaya Kaplıcaları, şifa dolu bir tatil geçirmek isteyen misafirlerini bekliyor.

Yozgat Gezilecek Yerler >>