türkiye otobüs firmaları Otobüs Firmaları Otogarlar Otobüs Bileti Seyahat

Balıkesir Otobüs Firmaları

Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcu taşımacılığı yapan Balıkesir otobüs firmalarının iletişim bilgileri, Balıkesir Otogarı otobüs firmaları yazıhane telefon numaraları, Balıkesir Otogar'dan diğer il ve ilçelere düzenlenen otobüs seferleri, otobüs bileti fiyatları, otobüs hareket saatleri bilgilerine kolayca bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Balıkesir Otobüs Bileti

Balıkesir Otobüs Firmaları Telefon Numaraları


Balıkesir Turistik İlçeler

Ayvalık Otobüs Bileti >>

Bandırma Otobüs Bileti >>

Edremit Otobüs Bileti >>

 
Balıkesir Otogar

Balıkesir

Balıkesir ülkemizin en kalabalık şehirlerinden bir tanesidir. Balıkesir’in hem Ege denizine hem de Marmara denizine kıyısı vardır. Ülkemizin kuzeybatı kıyısında yer alan Balıkesir Kütahya Manisa İzmir ve Çanakkale illeri ile komşudur. Balıkesir büyükşehir statüsüne sahip 20 ilçeye sahiptir. Ayrıca Balıkesir, Ege ve Marmara denizinde bulunan 22 adaya da sahiptir. Bu adalardan Cunda adası en çok bilinen adadır. Balıkesir’e gitmek için otobüs bileti al seçeneğini kullanabileceğiniz gibi şehir merkezinden diğer ilçelere geçmek için de otobüs seferlerini tercih edebilirsiniz.

Balıkesir Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir?

Balıkesir Otogarı Ulaşım Haritası >> Bu harita aracılığyla Balıkesir Otogara ulaşım için trafik yoğunluğunu görüp kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Balıkesir Otogarı adresi ve iletişim bilgileri, telefon numaralarına yine bu sayfada altta yer verilmiştir.

Balıkesir Otogar Adresi: Paşa Alanı Mah. Bursa Yolu 8. Km Merkez/BALIKESİR

Balıkesir Otogarı Telefon Numaraları:
Tel: 0266 246 57 51
Faks: 0266 -
E-Posta: -

Balıkesir Otobüs Firmaları Bilgileri

Balıkesir Otogarından ülkemizin diğer şehirlerine sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları yukarıda listelenmiştir. Balıkesir Otobüs Firmaları isimleri üstüne tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayfalarda otobüs firmalarının Balıkesir Otogarı otobüs bileti satış ofislerinin telefon numaraları yer almaktadır.

Yerel Balıkesir otobüs firmaları; 10 Tur, Balıkesir Turizm, Balıkesir Hakser Turizm, Balıkesir Uludağ Turizm, Balıkesir Vip Turizm, Taç Akçay Travel Turizm

Balıkesir Otobüs Bileti

Diğer illerden Balıkesir'e veya Balıkesir'den diğer illere yapacağınız seyahat için dilerseniz otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sayfamızın üst kısmında bulunan otobüs bileti arama kutusu kalkış ve varış yeri ile tarih seçtikten sonra "Otobüs Bileti Bul" butonuna basınca size o güzergahtaki tüm otobüs firmalarını, hareket saatlerini, güzergah bilgisini, otobüs teknik özelliklerini, boş koltukları ve otobüs bileti fiyatlarını listeleyecektir. Bu listeden seçerek Balıkesir Otobüs Biletini güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

Balıkesir’de Gezilecek Yerler

Balıkesir’in her köşesi ayrı bir doğa ve tarihi güzelliğe açılıyor. Özellikle Balıkesir yaz aylarında çok fazla yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Balıkesir denize girmek isteyenler için ödüllü sahillere, kaşifler için eşsiz koylara ve tarih meraklıları için sayısız antik kente sahip bir ilimizdir. Balıkesir’de özellikle görülmesi gereken yerleri sizler için sıraladık:

Cunda Adası Agia Triyada Kilisesi
Cunda Adası Aşıklar Tepesi
Koca Saat
Kapıdağ Yarımadası
Kyzikos Antik Kenti
Zağnos Paşa Camii
Yıldırım Camii ve Külliyesi
Balıkesir Kuva-yi Milliye Müzesi
Gönen
Kaz Dağları
Şeytan Sofrası
Antandros Antik Kenti
Paşalimanı Adası
Sarımsaklı Plajı
Değirmen Boğazı
Manyas Gölü / Manyas Kuş Cenneti
Tahtakuşlar Müzesi
Hasan Boğuldu Göleti
Darıdere Tabiat Parkı

Ayrıca eşsiz doğası ve yeşilin her tonu ile Kaz Dağ’ları meraklı turistler için pek çok alternatif sunmaktadır. Balıkesir özellikle şifalı kaplıcaları ile sağlık turizminde de kendini yıllardır kanıtlamış bir ildir.

Balıkesir’de Nerede Kalınır?

Balıkesir’in yaz turizmi oldukça gelişmiş olmasından dolayı her bütçeye göre oteller bulunmaktadır. Farklı konaklama seçeneklerine bağlı olarak otel, motel ve pansiyonlar her kesimden ziyaretçilere hizmet vermektedir. Özellikle yaz aylarında otel fiyatları artması ve otel doluluk sorunlarından dolayı önceden otel ayırtmak iyi bir seçenek olabilir. Ayrıca güncel kampanyalar ve iyi fiyatlar için sitemizi takip edebilirsiniz.

Balıkesir’de Ne Yenir?

Hem ege hem Marmara bölgesine kıyısı olduğu için Balıkesir her iki bölgenin de yemek kültürüne sahiptir. Şerbetli kekin arasına kaymak konularak yapılan Balıkesir kaymaklısı oldukça lezzetli bir tatlıdır. Bigadiç ilçesinin adını taşıyan Bigadiç güveci yine çok meşhur bir yemek olarak Balıkesir'i temsil eder.

Balıkesir'e Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan feribot veya deniz otobüsleri ile yaklaşık 2 saate Balıkesir’e ulaşabilirsiniz. İstanbul otobüs firma yazıhanelerimden Balıkesir’e bilet alabilir veya sitemizden online otobüs bileti alabilirsiniz. Ya da uçakla Edremit Koca Seyit Havaalanı üzerinden Balıkesir'e ulaşabilirsiniz. Ayrıca pek çok farklı şehirden sefer saatlerine bağlı olarak pek çok otobüs seferi düzenlenmektedir. Balıkesir ilçeleri arasında toplu taşıma araçları (BTT) ile seyahat edebilirsiniz. Bu araçlarda geçerli olan BalKart’ı almak için bayilere uğrayabilirsiniz. Şehir içerisinde yapacağınız ulaşım için takside bir alternatiftir.

Balıkesir Gezi Rehberi

Balıkesir otobüs bileti satın alarak keyifli bir otobüs yolculuğu ile Balıkesir'e ulaşım nasıl yapılır? Balıkesir'in gezilip görülecek yerleri, konumu, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, yemekleri, ne yenir? nere de yenir? alışveriş noktaları ve Balıkesir'e özgü hediyelik eşyalar. Tüm bu bilgilere "Balıkesir Gezilecek Yerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.